Wymiana uprzejmości, premierowe trafienie, wygodny rywal. Echa po meczu z Polonią

W niedzielne popołudnie Pogoń Siedlce pokonała Polonię Warszawa. Jakie są echa tego pojedynku?

WYMIANA UPRZEJMOŚCI

117 kibiców wspierających Pogoń weszło na sektor gości na stadionie przy Konwiktorskiej 6. Siedlczan wspierali fani Mazovii Mińsk Mazowiecki i Ząbkovii Ząbki. Przez cały mecz – i przerwę – pomiędzy zorganizowanymi grupami Pogoni i Polonii trwała wymiana uprzejmości, a właściwie nieuprzejmości. Nerwowa atmosfera z trybun przeniosła się na murawę. Po meczu kilku piłkarzy Pogoni świętowało wygraną symbolem eLki, a to doprowadziło do wściekłości gospodarzy. Sytuacja szybko się uspokoiła, a biało-niebiescy podziękowali zorganizowanej grupie kibiców za doping. Gdy siedlczanie schodzili do szatni z trybun popłynęły okrzyki „I tak spadniecie”. Piłkarze Pogoni zachowali się z klasą i odpowiedzieli jedynie oklaskami.

PIERWSZY GOL MISIAKA

Przemysław Misiak uczcił 30 ligowy występ w barwach Pogoni premierowym trafieniem. Gol smakował tym lepiej, że miał wartość trzech punktów.

WYGODNY RYWAL

Pogoniści po raz drugi w sezonie wygrali z Polonią. W pierwszej rundzie siedlczanie wygrali 2:1 po dublecie Damiana Nowaka. Sukcesy Pogoni z aspirującymi do awansu Czarnymi Koszulami robią tym większe wrażenie jeżeli spojrzymy na ligowy bilans Polonii. Drużyna Rafała Smalca przegrała tylko trzy mecze z 19.

PRZERWANA PASSA

Polonia nie przegrała meczu o stawkę przy Konwiktorskiej 13 października 2021 roku. Wówczas sposób na Czarne Koszule znalazły Mamry Giżycko. Passa warszawian potrwała 21 spotkań i została przerwana przez Pogoń.