sobota, 4 lutego 2023r.

Sportowe uczczenie niepodległości w gminie Wiśniew

Biegi uliczne, turniej piłkarski, zawody szachowe – oto sposoby na uczczenie 104 rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Wiśniew.

11 listopada na wiśniewskim orliku odbyła się czwarta edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej. Uroczystego otwarcia dokonał wójt Krzysztof Kryszczuk. W samo południe zawodnicy i kibice odśpiewali hymn narodowy, włączając się w akcję „Niepodległa do Hymnu”.

W zawodach wzięło udział 19 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Awans do fazy pucharowej uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Następnie rozegrano ćwierćfinały, półfinały i finały. Po niezwykle emocjonujących i stojących na wysokim poziomie meczach wyłoniono zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa

1. Styl Pijanego Mistrza Golice

2. ZWK Zbuczyn

3. Boiskowy Folklor

Puchary i medale ufundowane przez Gminę Wiśniew wręczył wójt Kryszczuk w asyście Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Turystyki Bożeny Wyrębek oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew.


13 listopada 2022 roku w Wiśniewie odbył się X Bieg Niepodległości. Trasa biegu przebiegała drogami gminnymi i zakończona była jednym okrążeniem na bieżni stadionu gminnego. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych, na dystansach 1000 m, 2500 m i 11000m z podziałem na płeć. W imprezie udział wzięły 74 osoby.

WYNIKI

Dziewczyny – szkoła podstawowa (rocznik 2011 i młodsze)

1. Alicja Biernacka
2. Iga Gołoś
3. Majka Toczyska

Chłopcy – szkoła podstawowa (rocznik 2011 i młodsze)

1. Aleksander Wiewiórka
2. Mateusz Jastrzębski
3. Natan Skolimowski

Dziewczyny – szkoła podstawowa (rocznik 2008-10)

1. Dominika Śledź
2. Hanna Biernacka
3. Lena Jurzyk

Chłopcy – szkoła podstawowa (rocznik 2008-10)

1. Stanisław Olszewski
2. Jan Tomyślak
3. Michał Słonecz

Kobiety – open

1. Agnieszka Biernacka
2. Anna Toczyska
3. Beata Możdżonek

Mężczyźni – open

1. Paweł Jastrzębski
2. Grzegorz Mikołajczuk
3. Rafał Golec

Najmłodszym uczestnikiem biegu został Szymon Toczyski, zaś najstarszym Paweł Mieszczyński. Medale i statuetki ufundowała Gmina Wiśniew, a wręczyli je wójt Krzysztof Kryszczuk oraz zaproszeni goście.


20 listopada w sali widowiskowej GOK Wiśniew odbędzie się Niepodległościowy turniej szachowy. Szczegóły sposobu zgłoszeń na plakacie.

 

źródło: własne / Gmina Wiśniew; foto: Gmina Wiśniew

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Todobrze botp jest bardzo budujące

Turniej piłkarski na bardzo wysokim poziomie, mocne drużyny, dużo emocji.

Masz rację ponieważ jest to turniej ktory bardzo dużo uczy nas wszystkich wjaki sposób możemy się nauczyć ksztalcenia slortiwego poprzez wspólną zabawę wsporcie i to jest najważniejsze zadanie pokazać mlodzierzy że sport jest wartością dodaną dla czlowieka

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;