wtorek, 18 czerwca 2024r.

Sportowe uczczenie niepodległości w gminie Wiśniew

Biegi uliczne, turniej piłkarski, zawody szachowe – oto sposoby na uczczenie 104 rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Wiśniew.

11 listopada na wiśniewskim orliku odbyła się czwarta edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej. Uroczystego otwarcia dokonał wójt Krzysztof Kryszczuk. W samo południe zawodnicy i kibice odśpiewali hymn narodowy, włączając się w akcję „Niepodległa do Hymnu”.

W zawodach wzięło udział 19 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Awans do fazy pucharowej uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Następnie rozegrano ćwierćfinały, półfinały i finały. Po niezwykle emocjonujących i stojących na wysokim poziomie meczach wyłoniono zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa

1. Styl Pijanego Mistrza Golice

2. ZWK Zbuczyn

3. Boiskowy Folklor

Puchary i medale ufundowane przez Gminę Wiśniew wręczył wójt Kryszczuk w asyście Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Turystyki Bożeny Wyrębek oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew.


13 listopada 2022 roku w Wiśniewie odbył się X Bieg Niepodległości. Trasa biegu przebiegała drogami gminnymi i zakończona była jednym okrążeniem na bieżni stadionu gminnego. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych, na dystansach 1000 m, 2500 m i 11000m z podziałem na płeć. W imprezie udział wzięły 74 osoby.

WYNIKI

Dziewczyny – szkoła podstawowa (rocznik 2011 i młodsze)

1. Alicja Biernacka
2. Iga Gołoś
3. Majka Toczyska

Chłopcy – szkoła podstawowa (rocznik 2011 i młodsze)

1. Aleksander Wiewiórka
2. Mateusz Jastrzębski
3. Natan Skolimowski

Dziewczyny – szkoła podstawowa (rocznik 2008-10)

1. Dominika Śledź
2. Hanna Biernacka
3. Lena Jurzyk

Chłopcy – szkoła podstawowa (rocznik 2008-10)

1. Stanisław Olszewski
2. Jan Tomyślak
3. Michał Słonecz

Kobiety – open

1. Agnieszka Biernacka
2. Anna Toczyska
3. Beata Możdżonek

Mężczyźni – open

1. Paweł Jastrzębski
2. Grzegorz Mikołajczuk
3. Rafał Golec

Najmłodszym uczestnikiem biegu został Szymon Toczyski, zaś najstarszym Paweł Mieszczyński. Medale i statuetki ufundowała Gmina Wiśniew, a wręczyli je wójt Krzysztof Kryszczuk oraz zaproszeni goście.


20 listopada w sali widowiskowej GOK Wiśniew odbędzie się Niepodległościowy turniej szachowy. Szczegóły sposobu zgłoszeń na plakacie.

 

źródło: własne / Gmina Wiśniew; foto: Gmina Wiśniew

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

    1. Masz rację ponieważ jest to turniej ktory bardzo dużo uczy nas wszystkich wjaki sposób możemy się nauczyć ksztalcenia slortiwego poprzez wspólną zabawę wsporcie i to jest najważniejsze zadanie pokazać mlodzierzy że sport jest wartością dodaną dla czlowieka

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;