piątek, 27 stycznia 2023r.

Taniec sportowy i nie tylko w Szkole Tańca Mazovia

Szkoła Tańca Mazovia rozpoczęła swoją działalność we wrześniu tego roku.

Już od początku istnienia klubu tańca towarzyskiego prowadzony jest nabór do grup sekcji turniejowej (dzieci 3-7 lat, dzieci starsze 8-12 lat, młodzież 13-17 lat, dorośli 18+ lat). Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się grupa najmłodszych dzieci.

Celem klubowiczów jest start w ogólnopolskich turniejach tańca pod skrzydłami Polskiego Towarzystwa Tanecznego, a później uczestnictwo w turniejach mistrzowskich w Polsce i za granicą. Pierwsi uczniowie klubu Mazovia są pionierami sportowego tańca towarzyskiego w Siedlcach i chcieliby godnie reprezentować miasto na arenie krajowej i międzynarodowej.

Taniec towarzyski do tej pory w naszym mieście istniał jedynie w formie hobbystycznej i nie było możliwości rywalizacji sportowej w tej dyscyplinie.

Każde większe miasto – a Siedlce z pewnością do takich należy – posiada swoich reprezentantów w tańcu towarzyskim. Mazovia stwarza możliwości, aby stało się to realne. Studio taneczne z prawdziwego zdarzenia, a przede wszystkim wiedza i doświadczenie Sebastiana Trochymiuka – utytułowanego tancerza z najwyższą międzynarodową klasą „S”, (którego jednym z ważniejszych osiągnięć jest Mistrzostwo Polski w klasie „A” w tańcach latynoamerykańskich z 2021 roku) oraz instruktora sportowego tańca towarzyskiego.

Pod jego okiem klubowicze trenują tańce latynoamerykańskie (samba, chacha, rumba, paso doble, jive) oraz tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep).

Oprócz zajęć z techniki powyższych tańców, tancerze rozwijają swoje ciało na zajęciach z motoryki ciała oraz rozciągania w celu zrównoważonego rozwoju. Tygodniowy cykl treningowy dla tancerzy przygotowany został przez trenera Trochymiuka w oparciu o doświadczenie w jego 15-letniej karierze tanecznej oraz wiedzę zdobywaną od ikon tańca z całego świata.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To dobrze że powstają szkoły taneczne bo dzięki temu mozna się czegoś nauczyć sam nie dawno tanczylem solowke do piosenki bo jak nie my to kto to wiem co to znaczy

Super ze w naszym mieście pojawił się prawdziwy profesjonalista z tego sportu – sportu który zarazem jest dyscypliną artystyczną! Nie łatwe zadanie przed nim aby zbudować sekcję sportową do godnego reprezentowania Siedlec.
Życzę wytrwałości i sukcesów!

Fajnie jestem ciekawa co będzie dalej
Powodzenia

Taniec I Sport przyczyniaja sie do rozwoju miedzykulturowego czlowieka Docenmy to ze Pan Sebastian chce nam cos tak cennego przekazac Tanczmy I uczmy sie Powodzenia
Dziekujemy za piekne tango z Monika ..👍

To świetnie, że w Siedlcach będzie możliwość trenowania tańca towarzyskiego na poziomie turniejowym. Trzymam kciuki.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f
;