Koszykarski sparing Pogoni z reprezentacją Polski (fotogaleria)

W przedostatnim meczu w 2022 roku Pogoń przegrała 0:2 z przebywającą na zgrupowaniu w Siedlcach reprezentacją Polski do 18 lat.

Dlaczego sparing zasługuje na przymiotnik koszykarski? Ano dlatego, że Pogoń rozegrała cztery kwarty z utalentowanymi polskimi juniorami. W pierwszej ćwiartce najlepszą sytuację dla biało-niebieskich miał Przemysław Misiak, jednak jego główka po wrzutce Damiana Szuprytowskiego z rzutu wolnego minęła cel. Młodzi reprezentanci Polski szybko odpowiedzieli. Jan Mierzwa otrzymał dalekie podanie, opanował piłkę, ale uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej kwarty Damian Nowak uderzył z dystansu wprost w bramkarza.

Na początku drugiej kwarty Nowak podał do testowanego Tomasza Mamisa, który przegrał pojedynek sam na sam z Marcelem Mendesem-Dudzińskim. W 41 minucie Pogoń powinna objąć prowadzenie. Po błędzie polskiego bramkarza strzał na pustą bramkę oddał Jakub Sinior, lecz Norbert Barczak wyręczył Mendesa-Dudzińskiego na linii.

W trzeciej kwarcie na placu gry pojawiły się niemal zupełnie zmienione jedenastki. W 75 minucie Kacper Stankiewicz był o włos od skutecznego zamknięcia akcji na dalszym słupku. Biało-czerwoni odpowiedzieli w 88 minucie. Po składnej akcji Krystian Okoniewski przestrzelił. Po chwili ten sam zawodnik wygrał powietrzną walkę z Dawidem Smugiem, ale za lekko trącił futbolówkę.

Czwarta kwarta była najciekawsza, ponieważ przyniosła bramki. W 98 minucie Kacper Terlecki oddał uderzenie, a piłka po rykoszecie od jednego z Pogonistów zaskoczyła Smuga. Siedlczanie rzucili się do odrabiania strat. Groźny strzał oddał Krystian Gryglak, ale Jakub Rajczykowski był na posterunku, Paweł Łydkowski ostemplował poprzeczkę, a strzał Ernesta Dzięcioła z rzutu wolnego został efektownie obroniony przez golkipera Rakowa Częstochowa. W 119 minucie Terlecki wykorzystał podanie Jakuba Jędrasika i skompletował dublet. Biało-czerwoni wygrali 2:0.

Z powodu niegroźnych urazów trener Marek Saganowski nie mógł skorzystać z usług Cezarego Demianiuka, Jakuba Kowyni, Krystiana Misia, Michała Rutkowskiego oraz Kamila Włodyki. Maciej Kikolski był nieobecny, ponieważ przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19.

Asystentem trenera reprezentacji Polski do lat 18 jest Paweł Sikora, były trener Pogoni.

30 listopada Pogoń zagra kolejny sparing, tym razem z rezerwami Legii Warszawa.

23.11.22, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Polska U-18 0:2 (0:0, 0:0, 0:0)

Bramki: Kacper Terlecki 98, 119

Pogoń: 70. Dawid Smug – 24. Przemysław Misiak (61, 22. Marcinho), 2. Tomasz Lewandowski (61, 5. Adrian Wrzosek), 19. Maciej Wichtowski (61, 15. Paweł Łydkowski), 23. Nikodem Fiedosewicz (61, 3. Szymon Mucha) – 20. Cezary Bujalski (91, 25. Wojciech Kisieliński), 6. Mateusz Piotrowski (61, 27. Ernest Dzięcioł), 98, Jakub Sinior (61, 18. Kacper Stankiewicz), 7. Damian Szuprytowski (61, 10. Bartosz Wicenciak), 21. Tomasz Mamis (91, 32. Krystian Gryglak) – 9. Damian Nowak (42, 11. Mateusz Popczyk)

Polska U-18: 1. Marcel Mendes-Dudziński (61, 22. Jakub Murawski, 91, 12. Jakub Rajczykowski) – 20. Norbert Barczak (61, 2. Dominik Kobus), 31. Levis Pitan (61, 23. Kacper Capiga), 28. Kamil Jasiński (61, Jan Ziółkowski) – 17. Jakub Rozwadowski (61, 26. Kacper Nowak) 14. Bartosz Bernatowicz (61, 52. Jakub Staniszewski), 53. Marcel Kalemba (61, 10. Oliwier Kwiatkowski), 18. Nico Baier (40, 5. Damian Wojdakowski, 81, 19. Michał Pokora), 40. Jan Mierzwa (61, 3. Kacper Terlecki), 16. Wojciech Jakubik (61, 11. Jakub Jędrasik) – 21. Tomasz Walczak (61, 51. Krystian Okoniewski).

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 49 – Damian Wojdakowski 50

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)