sobota, 20 lipca 2024r.

Jakub Kot: Cała Polska powinna organizować takie eventy (fotogaleria)

Jakub Kot odwiedził Szkołę Podstawową nr 8 w Siedlcach. Były skoczek narciarski, a obecnie trener i komentator przybliżył uczniom specyfikę polskiego zimowego sportu narodowego.

Spotkanie z Kotem na pewno zapadnie w pamięć uczniom Ósemki. Brat Macieja wykorzystał wprawę w wystąpieniach publicznych oraz doświadczenia z pracy z młodzieżą i dziećmi wyniesione z SMS Zakopane. Godzina lekcyjna z każdą grupą minęła błyskawicznie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się podstawowe ćwiczenia wykonywane przed rozpoczęciem przygody ze skocznią.

– Fajnie byłoby, żeby takich eventów było więcej w całej Polsce. Ideą takiego wydarzenia jest promowanie sportów zimowych, w moim wydaniu skoków narciarskich, i zdrowego trybu życia. To dobry pomysł na przyszłość, aby cała Polska organizowała takie eventy. Pracuję na co dzień z dzieciakami, bo jestem trenerem i w szkole, i w klubie. Co innego prowadzić pięciu zawodników na treningu, a co innego mieć kilkudziesięciu dzieciaków w placówce, która nie ma ani skoczni, ani tradycji zimowych. Mimo tego mogę zobaczyć, czy ludzie interesują się skokami, czy się znają na tej dyscyplinie. Chodzi o to, żeby porozmawiać i odpowiedzieć na pytania – mówił Kot.

W części pokazowej ochotnicy skorzystali z pomocy Kota i wykonali ciekawe ćwiczenia. Na zakończenie lekcji była okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia oraz zdobycia autografu.

– Mamy w Polsce problem z infrastrukturą. Mamy ośrodki w Szczyrku i Wiśle. Jeżeli ktoś nie jest na miejscu to nie ma jak się rozwijać. Czasem dostaję telefon od rodziców, że córka chce skakać, ale mieszka w Olkuszu. Przyjedzie raz w tygodniu, a trenować trzeba systematycznie, codziennie. Jeżeli ktoś w Siedlcach jest niewiarygodnie zdolny i odważny, mógłby być mistrzem, ale przez to, że nie ma sekcji i infrastruktury to wybierze siatkówkę, piłkę nożną lub lekkoatletykę. Obawiam się, że takich osób może być naprawdę dużo – podsumował komentator Eurosportu.

Organizatorem wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego był Klub Olimpijczyka działający przy SP 8. Jego twórca Leszek Osik zapowiedział, że w tym roku to nie koniec spotkań promujących sport i zdrowy tryb życia. 12 grudnia do Siedlec zawita biatlonistka Weronika Nowakowska.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Coś takiego dzieciom się przyda to ich zmotywuje do wiekszej pracy nad kondycją fizyczną i beda sprawniejsze

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;