piątek, 2 czerwca 2023r.

Srebrny niepodległościowy weekend szczypiornistek Pogoni

Szczypiornistki MKS Pogoń Siedlce mają za sobą pracowity, ale i owocny, czas.

Zespół młodziczek MKS Pogoń Siedlce w dniach 11-13 listopada wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Niepodległości w Kraśniku, gdzie stoczył pięć dobrych meczów w grupie przez dwa pierwsze dni turnieju. Siedlczanki wygrały wszystkie spotkania. Ostatniego dnia zespół zmierzył się w finale z MKS Lublin.

Po wyrównanej pierwszej połowie (6:6) przyszła druga, w której dały o sobie znać błędy spowodowane zmęczeniem. MKS Pogoń przegrał finał trzema bramkami. Srebrny medal to nie powód do wstydu w turnieju, w którym wzięły udział drużyny z całej Polski. Zespół, który w założeniu miał zdobywać doświadczenia w nowej konfiguracji oraz wprowadzać w realizację treningowych założeń wykazał się determinacją i ambicją.

Taki wynik zapowiada mocną walkę młodziczek Pogoni w rundzie finałowej w ramach Mazowieckiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej. Siedlczanki po pierwszej rundzie turniejowej wywalczyły awans do najlepszej szóstki zespołów w lidze. W rundzie finałowej gra będzie odbywać się w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż, czas gry 2x25min. Na polu bitwy o mistrzostwo Ligi Mazowieckiej zostało sześć zespołów – poza Pogonią KS AZS AWF Warszawa, UKS Rusiec, KPR ROKiS Radzymin, LUKS 19 Winnica i UKPR Agrykola Warszawa. Stawka jest wysoka – mistrzostwo dające awans do rozgrywek na szczeblu centralnym, czyli znalezienie się w gronie 16 najlepszych zespołów z całej Polski.

Młodziczki MKS Pogoń: Patrycja Szczepanik, Amelia Kuk, Julia Fiuk, Marianna Łukasiuk, Weronika Domaradzka, Lilianna Gdula, Lena Baczyńska, Sandra Oknińska, Weronika Kluj, Aleksandra Jarosiewicz, Alicja Więsak.

Dwa zespoły dziewczyn młodszych udały się do Regimina na XI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej im. Mirosława Daszczyńskiego „Green Cup”. Zespół dziewczynek młodszych rocznik 2011 oraz rocznik 2012. Dwa zespoły stoczyły piękne pojedynki, i zdobyły doświadczenie. Jest to duża grupa dziewczyn, które ambitnie trenują i stale podnoszą swoje umiejętności.

MKS Pogoń Siedlce 2011 i młodsze: Matylda Piwowarczyk, Magda Kaczkowska, Alicja Rochon, Maria Żbik, Nina Kulik, Marta Kublik, Aleksandra Grabowska, Alicja Chorchos, Dominika Żukowska, Oliwia Żbik, Emilia Rochon.

MKS Pogoń Siedlce 2011 i młodsze: Julia Tarkowska, Zuzanna Martyniuk, Alicja Paczuska, Julia Błażejczyk, Julia Strzalińska, Karolina Korycińska, Aleksandra Wrzosek, Olga Sienkiewicz, Lena Kanteluk.

Trenerzy: Michał Markowski, Andrzej Pieńkowski, Jakub Altin.

 

źródło i foto: własne / MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Todobrze że nasze dziewczyny zdobyły srebro ito się chwali bo to jest powód do dumy zarówno dla szczypiornistek jak i dla trenera

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;