piątek, 9 czerwca 2023r.

W regionie: Sześć bramek w Mińsku Mazowieckim (fotogaleria)

W ostatnim sparingu w 2022 roku Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 2:4 z Podlasiem Biała Podlaska.

Trener III-ligowca z Białej Podlaskiej, Artur Renkowski, wykorzystał sparing do przetestowania wielu zawodników, trzech z nich zakończyło spotkanie ze zdobyczą bramkową. Po stronie Mazovii sprawdzany był tylko jeden piłkarz z przeszłością w III lidze.

Pierwszy celny strzał w meczu oddał Michał Bondara, ale testowany bramkarz Podlasia poradził sobie. III-ligowiec objął prowadzenie w 13 minucie po akcji dwóch sprawdzanych piłkarzy – jeden wyłożył, drugi musiał trafić i trafił. W 25 minucie znowu dał o sobie znać Bondara, ale po podaniu Pawła Michalskiego uderzył nad bramką. W końcówce pierwszej połowy dobrych okazji nie wykorzystali Krzysztof Salak oraz Maciej Wojczuk.

Tuż po przerwie Mateusz Łysik pechowo nabił testowanego napastnika Sebastiana Karczewskiego. Podlasie wyszło na prowadzenie 2:0. Mińszczanie złapali kontakt w 51 minucie. Po przechwycie Tomasza Nieścieruka piłka trafiła do Wojciecha Wociala, a ten trafił w sytuacji sam na sam. W 64 minucie autor gola na 2:0 nie wykorzystał znakomitej okazji po świetnym dograniu Wojczuka na wolne pole. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 67 minucie Dawid Nojszewski pokonał Łysika po rzucie rożnym. Radość Podlasia z dwubramkowego prowadzenia nie trwała długo. Ihor Krasznewśkyj podał, a Michalski strzelił. W końcówce znowu dała o sobie znać ofensywa III-ligowca z Białej Podlaskiej. W 80 minucie Mazę od utraty bramki uratowała poprzeczka, zaś w 89 minucie już nic nie pomogło mińszczanom. Zawodnik testowany ustalił wynik na 4:2.

To był ostatni mecz Mazovii w 2022 roku. W nowym roku mińszczanie rozegrają sparingi z m.in. KTS Weszło, Bronią Radom, Orlętami Radzyń Podlaski, ŁKS Łomża i ponownie Podlasiem.

25.11.22, 18:00 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Biała Podlaska 2:4 (0:1)

Bramki: Wojciech Wocial 51, Paweł Michalski 70 – zawodnik testowany 13, Sebastian Karczewski 47, Dawid Nojszewski 67, zawodnik testowany 89

Mazovia: Mateusz Łysik – 77. Ihor Krasznewśkyj, 7. Mateusz Bienias (46, 11. Rafał Słowik), 29. Łukasz Broź (59, 7. Mateusz Bienias), 14. Michał Wołos – 16. Paweł Michalski (46, 27. Jakub Zatorski), 20. Bartosz Malesa (46, 15. Mateusz Pędowski), 80. Pawło Ksionz (46, 3. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim, 31. Eryk Więdłocha (59, 16. Paweł Michalski) – 19. Michał Bondara (46, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Mateusz Pędowski 52, Tomasz Nieścieruk 69 – Dawid Nojszewski 48

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)

Widzów: 20

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Przestańcie pisać zawodnil testpwany bp niewiadomo okogo chodzi to prośba do redakcji

Przestańcie pisać zawodnik testowany bo niewiadomo okogo chodzi to prosba do redakcji

Przestań to ty w końcu pierdolić…

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;