W regionie: Sześć bramek w Mińsku Mazowieckim (fotogaleria)

W ostatnim sparingu w 2022 roku Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 2:4 z Podlasiem Biała Podlaska.

Trener III-ligowca z Białej Podlaskiej, Artur Renkowski, wykorzystał sparing do przetestowania wielu zawodników, trzech z nich zakończyło spotkanie ze zdobyczą bramkową. Po stronie Mazovii sprawdzany był tylko jeden piłkarz z przeszłością w III lidze.

Pierwszy celny strzał w meczu oddał Michał Bondara, ale testowany bramkarz Podlasia poradził sobie. III-ligowiec objął prowadzenie w 13 minucie po akcji dwóch sprawdzanych piłkarzy – jeden wyłożył, drugi musiał trafić i trafił. W 25 minucie znowu dał o sobie znać Bondara, ale po podaniu Pawła Michalskiego uderzył nad bramką. W końcówce pierwszej połowy dobrych okazji nie wykorzystali Krzysztof Salak oraz Maciej Wojczuk.

Tuż po przerwie Mateusz Łysik pechowo nabił testowanego napastnika Sebastiana Karczewskiego. Podlasie wyszło na prowadzenie 2:0. Mińszczanie złapali kontakt w 51 minucie. Po przechwycie Tomasza Nieścieruka piłka trafiła do Wojciecha Wociala, a ten trafił w sytuacji sam na sam. W 64 minucie autor gola na 2:0 nie wykorzystał znakomitej okazji po świetnym dograniu Wojczuka na wolne pole. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 67 minucie Dawid Nojszewski pokonał Łysika po rzucie rożnym. Radość Podlasia z dwubramkowego prowadzenia nie trwała długo. Ihor Krasznewśkyj podał, a Michalski strzelił. W końcówce znowu dała o sobie znać ofensywa III-ligowca z Białej Podlaskiej. W 80 minucie Mazę od utraty bramki uratowała poprzeczka, zaś w 89 minucie już nic nie pomogło mińszczanom. Zawodnik testowany ustalił wynik na 4:2.

To był ostatni mecz Mazovii w 2022 roku. W nowym roku mińszczanie rozegrają sparingi z m.in. KTS Weszło, Bronią Radom, Orlętami Radzyń Podlaski, ŁKS Łomża i ponownie Podlasiem.

25.11.22, 18:00 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Biała Podlaska 2:4 (0:1)

Bramki: Wojciech Wocial 51, Paweł Michalski 70 – zawodnik testowany 13, Sebastian Karczewski 47, Dawid Nojszewski 67, zawodnik testowany 89

Mazovia: Mateusz Łysik – 77. Ihor Krasznewśkyj, 7. Mateusz Bienias (46, 11. Rafał Słowik), 29. Łukasz Broź (59, 7. Mateusz Bienias), 14. Michał Wołos – 16. Paweł Michalski (46, 27. Jakub Zatorski), 20. Bartosz Malesa (46, 15. Mateusz Pędowski), 80. Pawło Ksionz (46, 3. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim, 31. Eryk Więdłocha (59, 16. Paweł Michalski) – 19. Michał Bondara (46, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Mateusz Pędowski 52, Tomasz Nieścieruk 69 – Dawid Nojszewski 48

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)