czwartek, 13 czerwca 2024r.

Kamil Gołoś: Mojej drużynie należą się wielkie słowa uznania

Rozmowa z trenerem Naprzodu Skórzec, Kamilem Gołosiem.

Jak ocenisz rundę jesienną wykonaniu Naprzodu?

Rundę jesienną w wykonaniu Naprzodu oceniam na szkolną 4. Pomimo kontuzji z początku sezonu, które wykluczyły kilku zawodników na większość rundy, sytuacji losowych, potrafiliśmy postawić się każdej drużynie, najbardziej jednak bolą trzy porażki z czołowymi drużynami ligi po 2:3. Uważam, że mogliśmy w tych spotkaniach pokusić się o dodatkowe punkty.

Przez lata twierdziło się, że IV liga jest za mocna dla Naprzodu, a siedlecka okręgówka zbyt słaba. Czy V liga to właściwe miejsce dla klubu ze Skórca?

Zgadzam się z tą opinią. Uważam, że V liga jest odpowiednim miejscem dla Naprzodu, są drużyny w naszym zasięgu i z każdym możemy powalczyć. Myślę. że miejsce w środku tabeli jest w naszym zasięgu. IV liga jest bardzo mocna, niektóre kluby mogą sobie pozwolić na ściągnięcie zawodników z przeszłością ekstraklasową, otrzymują oni za grę sowite wynagrodzenie. Nas niestety na to nie stać, gramy dla przyjemności z powodu pasji do piłki.

Co sądzisz o poziomie nowo powstałych rozgrywek?

Poziom ligi jest wysoki i stworzony dla takich klubów jak Naprzód. W poprzednim sezonie z IV ligi spadło 8 zespołów, więc najmocniejsze drużyny zostały, a te z którymi możemy powalczyć spadły razem z nami. Decyzja o stworzeniu V ligi była dobra.

Co było największym plusem minionej rundy?

Wielkie słowa uznania należą się całej drużynie za to, że wiele razy kosztem swojego życia prywatnego, pracy, szkoły, a nawet rodziny poświęca swój czas, nie otrzymując z tego tytułu żadnych gratyfikacji, a wyjazdy zdążają się całodniowe. To największy plus.

Co uważasz za największy minus jesieni?

Krótka ławka. W obliczu kontuzji, o których wspomniałem, pracy, studiów – ma to bardzo duże znaczenie w kontekście całego sezonu.

Czy zimą można spodziewać się zmian kadrowych w Naprzodzie?

Rywalizacja jest potrzebna, więc na pewno będę chciał porozmawiać z kilkoma wyróżniającymi się zawodnikami z ligi okręgowej z naszego okręgu. W wolnej chwili jeżdżę i obserwuję mecze okręgówki. Nie ukrywam, że niektórzy zawodnicy zasługują, aby sprawdzić się ligę wyżej.

Jakie są plany Naprzodu na okres przygotowawczy?

Okres przygotowawczy zaczynamy 10 stycznia, mamy zaplanowane siedem meczów sparingowych. Musimy ciężko ten okres przepracować, przeanalizować błędy, które nam się zdarzyły jesienią i wyciągnąć wnioski.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Nie zgadzam się z tym że siedlecka okręgówka jest zbyt slaba ponieważ to obraża każdego siedlczanina i jabym nie pisał takich rzeczy i wstrzymał bym się ztakim komentarzem

    1. Nie obraża żadnego siedlaczanina, a mówi o poziomie na jakim znajdują się rozgrywki siedleckiej okręgówki na tle powiedzmy mazowsza. Nie od dziś wiadomo, że poziom naszych siedleckich rozgrywek jest słaby, ale można w tym wszystkim znaleźć drużyny i zawodników którzy próbują grać piłką. Niestety są to nieliczne wyjątki.
      A Naprzodowi życzę powodzenia na wiosnę….

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;