Niespodzianka w Siedlcach (fotogaleria)

W dwunastej kolejce I ligi siatkarze PSG KPS Siedlce przegrali z AGH Kraków 2:3.

Podopieczni Mateusza Grabdy przystąpili do tego meczu opromienieni trzema zwycięstwami z rzędu. Siedlczanie pokonali kolejno Krispol Września, Olimpię Sulęcin oraz Astrę Nową Sól. W sobotę ich rywalem był AGH Kraków, który przed dwunastą kolejką I ligi zajmował 11. miejsce w rozgrywkach.

Drużyna z Siedlec przez cały mecz nie potrafiła ustabilizować gry na równym i wysokim poziomie. W pierwszym secie goście z Krakowa wykorzystali przestój KPS i wypracowali kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca odsłony. Po przegranej w pierwszej partii (23:25), siatkarze PSG KPS zaczęli grać nieco lepiej. W ataku dobrze prezentowali się wówczas Damian Dobosz czy Kamil Długosz. Gdy wydawało się, że podopieczni Grabdy złapali swój rytm gry, w czwartej odsłonie odrodzili się zawodnicy z Krakowa. Goście świetnie serwowali i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. O wszystkim miał zdecydował tie-break, który był prawdziwą wojną nerwów. Dzięki świetnym zagrywkom Adriana Kopija, miejscowi odrobili straty i mieli nawet piłkę meczową w górze. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy AGH Kraków, którzy wygrali cały mecz 3:2.

03.12.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – AGH Kraków 2:3 (23:25, 25:23, 25:22, 18:25, 15:17)

PSG KPS: 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 7. Damian Dobosz, 9. Przemysław Kupka, 10. Przemysław Kupka, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 1. Adrian Kopij, 5. Krzysztof Pigłowski, 17. Kacper Wnuk

MVP: Kajetan Tokajuk