Pierwsza wygrana Ósemki od roku

Wreszcie. Mrozy VA Ósemka Siedlce wygrała ligowy mecz. I to za trzy punkty!

Od 1 grudnia 2021 roku na ligowe zwycięstwo czekały siedleckie siatkarki. Upragnione przełamanie nastąpiło w Warszawie w meczu z AZS Uniwersytet Warszawski.

Pierwszy set wygrany na przewagi natchnął drużynę Jarosława Plewińskiego do dalszej walki. W drugiej partii ponownie górą była Ósemka, lecz w trzeciej stołeczne akademiczki odgryzły się. W czwartym secie wszystko wróciło do normy. Ósemka zbudowała kilkupunktową przewagę, której do końca skutecznie pilnowała. Siedlczanki wygrały do 20 i cały mecz 3:1.

13 grudnia o 19:30 Ósemka na hali ZSP nr 3 podejmie UKS Esperanto Warszawa.

11.12.22, 18:20 – Warszawa

I liga mazowiecka: AZS Uniwersytet Warszawski – Mrozy VA Ósemka Siedlce 1:3 (24:26, 22:25, 25:22, 20:25)

Ósemka: Ilona Betke, Weronika Ciupa (libero), Gabriela Grytczuk, Paulina Krupa, Daria Nowicka, Judyta Potępska, Katarzyna Stokłosa, Julia Szwed, Joanna Wąsak