Wygrana po emocjonującej walce (fotogaleria)

W ostatnim domowym meczu w 2022 roku UKS Basket Siedlce wygrał z KS Mexum Grójec.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. KS Mexum z powodu ataku zimy przybył do Siedlec tuż przed 16:00. Spotkanie zaczęło się pół godziny później niż pierwotnie planowano.

Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem przewagi grójczan. W następnej ćwiartce trzy trójki w krótkim odstępie czasu rzucił Sławomir Wasilewski. Dzięki niemu Basket odrobił straty. Na tablicy ukazał się wynik 29:31. Końcówka połowy była jednak skrajnie nieudana i to KS Mexum schodził na przerwę przy prowadzeniu 40:29.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla gości, którzy przez pięć minut nie potrafili poprawić swojego dorobku punktowego. Basket to wykorzystał i objął prowadzenie. Po dwóch trójkach Tomasza Gustołka z rzędu siedlczanie wypracowali 4-punktową przewagę (52:48).

Przy stanie 62:53 o czas poprosił trener grójczan. Od tego momentu KS Mexum poprawił swoją grę i dosyć niespodziewanie doprowadził do remisu po 64. W końcówce decydujące okazały się rzuty z dystansu. Najpierw za trzy trafił niezawodny Wasilewski, a następnie wynik na 70:64 ustalił Tomasz Wróbel.

18 grudnia o 15:30 UKS Basket zagra w Radzyminie z Wilkami.

11.12.22, 16:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – KS Mexum Grójec 70:64 (8:19, 21:21, 23:10, 18:14)

Basket: 10. Tomasz Wróbel 19, 5. Sławomir Wasilewski 18, 12. Mateusz Bal 9, 9. Tomasz Gustołek 8, 14. Krzysztof Kania 8, 4. Błażej Grochowski 4, 13. Aleksander Kielak 4, 11. Władysław Stańczuk