sobota, 4 lutego 2023r.

O biathlonie w Ósemce (fotogaleria)

Weronika Nowakowska gościła w Szkole Podstawowej nr 8 w ramach ostatniej w tym roku „Lekcji WF z…”.

Nowakowska na początek wizyty w siedleckiej szkole musiała oprzeć się gradobiciu pytań uczniów. Ciekawscy ósemkowicze wypytywali o przeróżne rzeczy – od tych poważnych do tych bardziej przyziemnych. Sporym zainteresowaniem cieszył się karabin laserowy, który imitował broń używaną w trakcie zawodów najwyższej rangi.

Szczęśliwe klasy miały okazję sprawdzić się na zajęciach przypominających biathlonowy trening. Takie wydarzenie pod okiem mistrzyni to było coś.

– Cieszę się jeżeli mam możliwość promowania swojego sportu w regionach, w których biathlon nie jest oczywistą dyscypliną. W obecnym świecie brakuje promowania sportu jako formy spędzania czasu, dbania o aktywność fizyczną. Sport pozwala angażować czas, emocje i wysiłek z odroczoną w czasie nagrodą. Takich rzeczy w dzisiejszym świecie instant brakuje. Mam nadzieję, że młodzież zda sobie sprawę, że sport jest formą na wyjątkowe życie – powiedziała Nowakowska.

Na zakończenie pracowitego dnia emerytowana już biathlonistka odwiedziła MOW w Wojnowie.

Organizatorem wyjątkowych lekcji wychowania fizycznego jest Klub Olimpijczyka kierowany przez Leszka Osika.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To Że sport jest formą na wyjątkowe życie to prawda dlatego że uprawiając sport jednoczymy się ze sobą i łączymy przyjemne z pożytecznym

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;