Trwa niemoc KPS (fotogaleria)

W ostatnim domowym meczu w 2022 roku, PSG KPS Siedlce przegrał z Chrobrym Głogów 1:3.

Podopieczni Mateusza Grabdy chcieli za wszelką cenę wrócić na zwycięską ścieżkę. Siedlczanie w ostatnich dwóch meczach zdobyli tylko punkt. W sobotę ich rywalem był Chrobry Głogów, w składzie którego występuje kilku byłych siatkarzy KPS.

To nie był dobry mecz w wykonaniu siedlczan. Ich gra mocno falowała. W premierowej odsłonie, od stanu 11:11 zarysowała się przewaga Chrobrego, lecz w końcówce to KPS prowadził 23:21, jednak nie potrafił dowieźć zwycięstwa do końca. Podobnie było w drugim secie, gdy gospodarze prowadzili już 17:11. Najpierw świetna zagrywka, a potem skuteczny blok pozwolił odrobić straty rywalom. Siedlczanom zabrakło chłodnej głowy, a w ostatniej akcji partii błąd popełnił Kamil Długosz.

KPS w trzeciej partii zagrał nieco lepiej, a o zwycięstwie siedlczan przesądziły świetne zagrywki Piotra Fenoszyna. Problem w tym, że w czwartym secie siedlczanie znowu zagrali bardzo słabo. Gospodarze dobrze radzili sobie tylko do połowy seta (14:14). Potem dominował już Chrobry, który zasłużenie zdobył trzy punkty.

Bezpośrednio po meczu podsumowano konkurs rysunkowy, a zwycięzcy otrzymali gadżety klubowe KPS Siedlce.

03.12.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Chrobry Głogów 1:3 (25:27, 25:27, 25:21, 19:25)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 6. Piotr Fenoszyn, 7. Damian Dobosz, 10. Przemysław Kupka, 77. Radosław Szczeciński, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch oraz 4. Kamil Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk

MVP: Sebastian Lisicki