piątek, 27 stycznia 2023r.

Dzielnie walczyli w Płocku

16 grudnia w Płocku odbył się VII Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej.

Klasa sportowa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza pod barwami MKS Pogoń udała się na turniej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku. Do zmagań zgłosiło się dziewięć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.

Siedlecki klub, ale też szkołę, reprezentowały dwa zespoły pod nazwami MKS Pogoń Siedlce I oraz MKS Pogoń Siedlce II. Turniej zorganizowany był dla rocznika 2012 i młodszych, a format turnieju to rywalizacja zespołów mieszanych (3 chłopców + 3 dziewczynki + bramkarz dowolnej płci).

Walka w poszczególnych grupach odbyła się systemem każdy z każdym. Siedleckie zespoły walczyły dzielnie, ulegając tylko w grupach AS Wesoła (MKS Pogoń Siedlce II) oraz UKS 23 Płock (MKS Pogoń Siedlce I), zaledwie jedna bramka zadecydowała o braku awansu do finału.

Klasyfikacja końcowa:

1. AS Wesoła

2. UKS 23 Płock I

3. MKS Pogoń Siedlce II

4. MKS Pogoń Siedlce I

5. Olimpia Radzanowo

6. UKS 23 Płock II

7. UKS Wilanowia Warszawa

8. SPOMS Kwidzyn I

9. SPOMS Kwidzyn II

Najlepszy strzelec: Karol Domański (UKS 23 Płock)

Najlepsza bramkarka: Aleksandra Wrzosek (MKS Pogoń Siedlce)

MVP turnieju: Filip Milczarek (AS Wesoła)

Turniej udowodnił, że najmłodsi wychowankowie Pogoni liczą się na parkietach w swojej kategorii wiekowej. Jest to wynik pracy od pierwszej klasy sportowej, wprowadzania poprzez zabawę elementów gry i kształtowania indywidualne umiejętności. Dzięki takiej wytrwałości młodzi szczypiorniści z Siedlec są wstanie walczyć z najlepszymi w kraju.

Skład Pogoni: Błażej Szysz, Karol Duło, Jakub Wróbel, Szymon Kożuchowski, Michał Potera, Maciej Sobiczewski, Bartosz Lipiński, Olga Sienkiewicz, Adrian Olszewski, Michał Jaworski, Lena Kanteluk, Karolina Korycińska, Zuzanna Martyniuk, Julia Strzalińska, Aleksandra Wrzosek, Oliwia Chromiec, Julia Błażejczyk, Julia Tarkowska, Alicja Paczuska. Trener: Michał Markowski.

 

źródło i foto: własne / MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To dobrze że organizowane są takie turnieje bo dzięki temu czlowiek kształtuje swoją wiedzę na temat piłki ręcznej ina ten temat stara się dowiedzieć jak najwięcej

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f
;