Porażka PSG KPS na koniec roku

W ostatnim ligowym meczu w 2022 roku, siatkarze PSG KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork 1:3.

W ostatnim meczu I ligi w 2022 roku siedlczanie mieli przed sobą trudne zadanie. Ich rywalem był Mickiewicz Kluczbork, który kilka tygodni temu był nawet liderem rozgrywek. Przed 15. kolejką zespół zajmował szóste miejsce, tracąc tylko cztery punkty do lidera z Będzina.

Faworyt z Kluczborka okazał się górą w tym meczu, jednak spotkanie było wyrównane i zacięte. Lepiej pojedynek zaczęli siedlczanie, którzy byli bardzo zmotywowani i zdeterminowani. Pierwszego seta szczelnym blokiem zakończył Mateusz Kufka (25:22). W kolejnych trzech setach ponownie nie brakowało emocji. Zespoły po obu stronach siatki popisywały się efektownymi akcjami. W kluczowych momentach lepsi okazali się jednak kluczborczanie. Poszczególne partie wygrali odpowiednio do 21, 28 i 20.

PSG KPS Siedlce w pierwszej części sezonu wygrał siedem spotkań i zgromadził na swoim koncie 20 punktów. Ostatecznie rok 2022 zakończył na 10. lokacie.

21.12.22, 18:00 – Kluczbork

Tauron I liga: Mickiewicz Kluczbork – PSG KPS Siedlce 3:1 (22:25, 25:21, 30:28, 25:20)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij,  5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 77. Radosław Szczeciński i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 17. Kacper Wnuk i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Mateusz Linda