niedziela, 21 kwietnia 2024r.

Wyjątkowy turniej w Zbuczynie (fotogaleria)

Rozpoczął się 28 grudnia, a zakończył 29 grudnia. Mowa o II Dobowo Halowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar starosty siedleckiego.

– To jedyny turniej w regionie organizowany w takiej formie – mówił Sylwester Giziński, organizator turnieju. – Rozpoczęliśmy 28 grudnia o 9:00, graliśmy do 24:00. Później zrobiliśmy przerwę do 8:00 rano następnego dnia. W turnieju wzięły udział drużyny żeńskie i męskie. Dzieciaki miały zapewnione jedzenie i napoje. Chłopcy grali z roczników 2006, 2007 i 2008, zaś w przypadku dziewczyn wiek był otwarty.

Dwudniowa rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym. Grano 2×15 minut.

– Bramki dziewczyn były liczone podwójnie. To był turnieju w turnieju. Dziewczyny miały swoją klasyfikację, chłopcy swoją, było też zestawienie ogólne. Dodatkowo nagrodzeni zostali najlepsi: zawodnik i zawodniczka, bramkarz i bramkarka, strzelec i strzelczyni. Nowością była nagroda dla najbardziej sympatycznego piłkarza i najbardziej sympatycznej piłkarki – poinformował Giziński.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopców i ogólnej zajął Huragan Międzyrzec Podlaski. Wśród dziewcząt najbardziej okazały puchar wywalczyła drużyna o nazwie Diamenty Warszawa.

Organizatorem turnieju był UKS Liga Siedlce. Co to za organizacja? – To jest twór, który powstał parę ładnych lat temu. Nie uczestniczymy w PZPN-owskich zawodach, ale jeździmy na turnieje i sparingi. W drużynie grają chłopcy, którzy grali w siedleckich klubach, ale z jakiegoś powodu z nich odeszli. Nadal jednak chcą się bawić, mam chłopaków z niemal całego powiatu siedleckiego: z Siedlec, Skórca, Wodyń, Oleśnicy, Gołąbka i Zbuczyna – odpowiedział Giziński.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. To były nieźle zorganizowane zawody sportowe widać że ludzie i młodzież mają chęć do zabawy i uprawiania sportu

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;