wtorek, 23 lipca 2024r.

Cóż to był za rok!

Grupa Biegaczy Skórzec Biega ma za sobą intensywny rok. Warto powspominać, bo jest co.

Na początku roku Stowarzyszenie Sportowe Grupa Biegaczy Skórzec Biega przedstawiło plan imprez na 2022 rok.
Pierwszym z zaplanowanych biegów był Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg i Rajd rowerowy GBSB w Nowej Dąbrówce. Odbył się on 13 lutego w Nowej Dąbrówce i była to piąta edycja tej imprezy. Podczas wydarzenia zbierano fundusze na leczenie Lenki Marciniak. Kwota jaką podsumowano ten dzień sięgnęła 10255 zł.

Jako drugi w rocznym planie uwzględniono WSI Maraton na raty. Była to dwudniowa, etapowa impreza, której celem było przebiegnięcie dystansu maratonu (42.2 km) w trzech etapach. Bieg rozpoczął się w Wiśniewie w sobotę 2 kwietnia 2022 roku, a zakończenie i dekoracja zawodników odbyła się w niedzielę 3 kwietnia.

Kolejna z planowanych imprez był Pierwszomajowy bieg i wyścig kolarski o puchar Wójta Gminy Kotuń. Podczas tego wydarzenia organizatorzy również postanowili dołączyć akcent charytatywny. Środki zebrane zostały przeznaczone na rehabilitację Lenki Rybak z Nowej Dąbrówki.

III Bieg pamięci Akcji Burza odbył się 23 lipca 2022 roku na stałej trasie w pobliżu obelisku upamiętniającego miejsce koncentracji żołnierzy AK w Kotuniu. Oprócz biegu na dystansie 5 km odbyły się biegi dziecięce oraz uroczyste obchody 78 rocznicy Akcji Burza.

Ostatnim punktem planu był II Kotuński Bieg i Wyścig Rowerowy Niepodległości. Podczas tej imprezy na trasę biegu również wybiegły dzieci, a wszyscy uczestnicy otrzymali ręcznie wykonane medale pamiątkowe.

Warto wspomnieć, że Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg GBSB, Pierwszomajowy Bieg i Rajd rowerowy o Puchar Wójta Gminy Kotuń oraz II Kotuński i Wyścig Rowerowy Niepodległości były etapami Kotuńskiej Triady Rowerowo-Biegowej, a wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w tych trzech imprezach otrzymali pamiątkowe statuetki.

Oprócz 100% wykonania planu GBSB zaangażowała się w pomoc przy organizacji Akademickiej Dychy w Siedlcach. Członkowie stowarzyszenia zorganizowali też pielgrzymkę biegową do Budzieszyna, która odbyła się 15 sierpnia.

– Dzięki zaangażowaniu wielu osób, oprócz organizacji imprez sportowych udało się też zorganizować 35 spotkań biegowych i rok 2022 możemy zaliczyć do bardzo udanych. Oczywiście 2023 rok rozpoczynamy również z przytupem, szóstą już edycją Noworocznego Charytatywnego Marszobiegu w Nowej Dąbrówce. Podczas tej edycji będziemy zbierać fundusze na pomoc w rehabilitacji synka naszej klubowej koleżanki, który urodził się w czerwcu z zespołem Downa – zapowiedział Tomasz Skóra, prezes stowarzyszenia.

Zapisy na imprezę w Nowej Dąbrówce: https://dostartu.pl/charytatywny-bieg-i-rajd-rowerowy-gbsb-v8372.

 

źródło: własne; foto: Nomad Foto Studio

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Dobrze że ludzie ci interesują się bieganiem boto jest ich pasja ktra daje im wiele radości i daje im satysfakcję

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;