W Mokobodach Mikołaje zagrali dla Krystiana (fotogaleria)

30 grudnia na orliku w Mokobodach odbył się charytatywny turniej piłkarski o puchar świętego Mikołaja.

Rywalizacja turniejowa rozpoczęła się tuż po 16:00. Wcześniej pokazowy mecz rozegrała młodzież trenująca na co dzień na orliku. Po zakończeniu sparingu każdy z piłkarzy Orlika Mokobody otrzymał prezent od świętego Mikołaja.

Święty Mikołaj był ważnym elementem turnieju. To on zachęcał do zbiórki na rzecz Krystiana Talachy, zmagającego się z mukowiscydozą mieszkańca Mokobód. Ogółem uzbierano ponad 6500 złotych. Prawie połowa tej kwoty to zasługa wpisowego, które wniosło 16 drużyn. Reszta pochodziła ze zbiórki prowadzonej przy okazji turnieju, kiermaszu ciast, sprzedaży smakołyków z grilla.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Mecze były rozgrywane po 8 minut. Najlepsze cztery drużyny awansowały do półfinałów. Po zaciętych spotkaniach wyłoniono finalistów – Victorię Gostchorz oraz Stok Wiśniewski i przyjaciele. W finale górą była Victoria. Trzecie miejsce przypadło Pagaronom z gminy Suchożebry, zaś czwarte Bovis Agro.

Najlepszym piłkarzem turnieju został uznany Jakub Pawlik (Stok Wiśniewski), zaś bramkarzem Jacek Kozaczyński (Victoria).

Organizatorem turnieju był Przemysław Ławecki.