Brąz Sobiczewskiego w mistrzostwach Polski, Staręga bez awansu w Pucharze Świata

Końcówka roku była pracowitym czasem dla narciarzy i narciarek siedleckiej Rawy.

Najbardziej znany zawodnik klubu, Maciej Staręga, rywalizował w Sylwestra na trasach biegowych w Val Müstair. Siedlczanin zajął 40 miejsce w kwalifikacjach sprintu i nie awansował do dalszej fazy rywalizacji.

Lepiej poszło Piotrowi Sobiczewskiemu w mistrzostwach Polski, które w dniach 29-30 grudnia odbywały się w Zakopanem. Narciarz Rawy zajął trzecie miejsce w biegu na 15 kilometrów w kat. U-23. Klubowy kolega Sobiczewskiego, Maciej Krajcer był szósty. Wygrał Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko).

W biegu na 10 km seniorów Piotr Sobiczewski był 14, Maciej Krajcer – 28, Maciej Sobiczewski – 37, Kacper Pietrak – 41, Maciej Boruta – 42, Kacper Bednarczyk – 43, Jakub Jaśkiewicz – 44, Szymon Kruczyński – 45.

Rywalizację seniorek na 10 kilometrów wygrała Daria Szkurat (KS Chochołów). Klaudia Radomyska była 14, Dominika Krajcer – 33, Jagoda Prokurat – 37, Magdalena Wyszomirska – 38, Karolina Niedziółka – 39, Iga Staręga – 42, Weronika Bielecka – 43, Wiktoria Karwowska – 44.

W biegu na 5 kilometrów Radomyska zajęła 20 lokatę, Dominika Krajcer była 27, Karwowska – 40, Prokurat – 42, Niedziółka – 43, Bielecka – 44, Staręga – 45, Wyszomirska – 46. Z mistrzostwa Polski cieszyła się Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany).

źródło: własne / skipol.pl; foto: skipol.pl