czwartek, 23 maja 2024r.

Wygrani 2022 roku w siedleckim sporcie

Za nami kolejny rok. Czas na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy, w trakcie których nie brakowało pozytywnych emocji, ale i zdarzyły się rozczarowania. Jak to w sporcie.

SPORTOWIEC ROKU

MARTYNA DOŁĘGA (WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE)

Po raz drugi z rzędu w wyniku wewnątrzredakcyjnego głosowania okazało się, że sukcesy Martyny Dołęga cieszą się największym uznaniem. Sztangistka WLKS w minionym roku zaimponowała nie tylko wynikami odnoszonymi na pomostach świata, Europy i Polski, ale też charakterem. Oby tak dalej!

Drugie miejsca zajął Maciej Staręga, który od ponad dekady rywalizuje ze światową czołówką w zawodach najwyższej narciarskiej rangi. 2022 rok będzie dla niego pamiętny z powodu udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Chinach.

Na uznanie i wyróżnienie zasługuje Patrycja Gil, klubowa koleżanka Dołęgi. Nie sposób obiektywnie porównać dwóch świetnych sportsmenek rywalizujących w odmiennych dyscyplinach, ale obie zasługują na brawa.

1. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, podnoszenie ciężarów)
2. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce)
3. Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, zapasy)
4. Wiktoria Wróbel (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, lekkoatletyka)
5. Dominik Grzęda (TKKF Siedlce)
6. Damian Dobosz (PSG KPS Siedlce)
7. Cezary Demianiuk (MKP Pogoń Siedlce)
8. Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, lekkoatletyka)
9. Joanna Samsonowicz (WLKS Siedlce, Nowe Iganie, sumo i zapasy)
10. Jakub Walecki (WLKS Siedlce, lekkoatletyka)

 

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU

KACPER SKUP (AWENTA MKS POGOŃ SIEDLCE)

Utalentowany rugbista okazał się najbardziej popularnym sportowcem w Siedlcach w 2022 roku. Walka z zapaśnikiem Bartoszem Skłodowskim była zacięta, ale ostatecznie Skup był górą. Po raz drugi z rzędu w najlepszej czwórce znaleźli się Martyna Dołęga i Łukasz Korneć.

1. Kacper Skup (Awenta MKS Pogoń Siedlce) – 516 głosów
2. Bartosz Skłodowski (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, zapasy) – 411 głosów
3. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, podnoszenie ciężarów) – 340 głosów
4. Łukasz Korneć (Awenta MKS Pogoń Siedlce) – 97 głosów

 

TRENER ROKU

MATEUSZ GRABDA (PSG KPS SIEDLCE)

Doprowadził siedleckich siatkarzy do piątego miejsca w sezonie 2021-22. To trzeci najlepszy wynik w historii klubu. Trenerski talent Grabdy jest ceniony nie tylko w Siedlcach, ale i w związku. Jako trener reprezentacji Polski do lat 20 celebrował wicemistrzostwo Europy. Po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w naszym plebiscycie.

 

DRUŻYNA ROKU

PSG KPS SIEDLCE

To był dobry rok dla klubu sięgającego tradycją do 1994 roku, choć formalnie założonego w 2010 roku. Piąte miejsce na zapleczu PlusLigi to wynik, którego nie można lekceważyć. Dodatkowo, udało się pozyskać sponsora strategicznego, a rezerwy PSG KPS po wejściu do I ligi mazowieckiej grały z równym powodzeniem jak wcześniej w IV lidze.

Co prawda to nagroda dla drużyny roku, ale na uznanie zasługuje cały klub, który sezon po sezonie, miesiąc po miesiącu idzie do przodu. Dosyć regularnie da się usłyszeć o sukcesach młodzieży wychowanej w Siedlcach, a to przecież najważniejsze w tej całej zabawie.

 

ODKRYCIE ROKU

PRZEMYSŁAW MISIAK (MKP POGOŃ SIEDLCE)

Urodzony w 2003 roku boczny obrońca udowodnił, że nie trzeba dołączać za młodu do topowych akademii, aby zaznaczyć swoją obecność w krajowym futbolu. Wychowanek ŁSR Łuków przybył do Pogoni na początku sezonu 2019-20. Zbierał szlify w rezerwach, trenował z pierwszą drużyną, otrzaskiwał się z seniorskim futbolem. 26 września 2021 roku zanotował kilkunastominutowy debiut w II lidze.

Odważnie postawił na niego Damian Guzek. W 2022 roku rozegrał 22 spotkania w II lidze i dwa w Pucharze Polski. Ukoronowaniem dobrego roku był gol na wagę zwycięstwa strzelony w meczu z Polonią Warszawa przy Konwiktorskiej w Warszawie.

 

WYDARZENIE ROKU

MKP POGOŃ SIEDLCE W 1/4 FINAŁU FORTUNA PUCHARU POLSKI

Po raz drugi w historii siedlczanie przebili się do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Biało-niebiescy wyrośli na postrach pierwszoligowców, których mają na rozkładzie już trzech. W kolejce czeka czwarty – Górnik Łęczna…

Poza piłkarzami, którzy zapisali się w historii należy dodać, że na ten wynik zapracowali dwaj trenerzy – Guzek i Marek Saganowski. Wielu kibiców na długo zapamięta wygrany mecz 1/8 finału z Resovią. Blisko 2000 kibiców, transmisja telewizyjna, atmosfera nie do podrobienia – im więcej wydarzeń tej rangi w Siedlcach tym lepiej.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Gratulacje dla mateusza grabdy to jemu się należało to jest trener który doprowadził kadrę 20 latkow do wielkiego sukcesu i to jemu się należało

    1. Nie podobają mi się te minusy widać że ktoś mnie nie docenia za moje pisanie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;