środa, 22 marca 2023r.

Wygrani 2022 roku w siedleckim sporcie

Za nami kolejny rok. Czas na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy, w trakcie których nie brakowało pozytywnych emocji, ale i zdarzyły się rozczarowania. Jak to w sporcie.

SPORTOWIEC ROKU

MARTYNA DOŁĘGA (WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE)

Po raz drugi z rzędu w wyniku wewnątrzredakcyjnego głosowania okazało się, że sukcesy Martyny Dołęga cieszą się największym uznaniem. Sztangistka WLKS w minionym roku zaimponowała nie tylko wynikami odnoszonymi na pomostach świata, Europy i Polski, ale też charakterem. Oby tak dalej!

Drugie miejsca zajął Maciej Staręga, który od ponad dekady rywalizuje ze światową czołówką w zawodach najwyższej narciarskiej rangi. 2022 rok będzie dla niego pamiętny z powodu udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Chinach.

Na uznanie i wyróżnienie zasługuje Patrycja Gil, klubowa koleżanka Dołęgi. Nie sposób obiektywnie porównać dwóch świetnych sportsmenek rywalizujących w odmiennych dyscyplinach, ale obie zasługują na brawa.

1. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, podnoszenie ciężarów)
2. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce)
3. Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, zapasy)
4. Wiktoria Wróbel (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, lekkoatletyka)
5. Dominik Grzęda (TKKF Siedlce)
6. Damian Dobosz (PSG KPS Siedlce)
7. Cezary Demianiuk (MKP Pogoń Siedlce)
8. Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, lekkoatletyka)
9. Joanna Samsonowicz (WLKS Siedlce, Nowe Iganie, sumo i zapasy)
10. Jakub Walecki (WLKS Siedlce, lekkoatletyka)

 

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU

KACPER SKUP (AWENTA MKS POGOŃ SIEDLCE)

Utalentowany rugbista okazał się najbardziej popularnym sportowcem w Siedlcach w 2022 roku. Walka z zapaśnikiem Bartoszem Skłodowskim była zacięta, ale ostatecznie Skup był górą. Po raz drugi z rzędu w najlepszej czwórce znaleźli się Martyna Dołęga i Łukasz Korneć.

1. Kacper Skup (Awenta MKS Pogoń Siedlce) – 516 głosów
2. Bartosz Skłodowski (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, zapasy) – 411 głosów
3. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie, podnoszenie ciężarów) – 340 głosów
4. Łukasz Korneć (Awenta MKS Pogoń Siedlce) – 97 głosów

 

TRENER ROKU

MATEUSZ GRABDA (PSG KPS SIEDLCE)

Doprowadził siedleckich siatkarzy do piątego miejsca w sezonie 2021-22. To trzeci najlepszy wynik w historii klubu. Trenerski talent Grabdy jest ceniony nie tylko w Siedlcach, ale i w związku. Jako trener reprezentacji Polski do lat 20 celebrował wicemistrzostwo Europy. Po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w naszym plebiscycie.

 

DRUŻYNA ROKU

PSG KPS SIEDLCE

To był dobry rok dla klubu sięgającego tradycją do 1994 roku, choć formalnie założonego w 2010 roku. Piąte miejsce na zapleczu PlusLigi to wynik, którego nie można lekceważyć. Dodatkowo, udało się pozyskać sponsora strategicznego, a rezerwy PSG KPS po wejściu do I ligi mazowieckiej grały z równym powodzeniem jak wcześniej w IV lidze.

Co prawda to nagroda dla drużyny roku, ale na uznanie zasługuje cały klub, który sezon po sezonie, miesiąc po miesiącu idzie do przodu. Dosyć regularnie da się usłyszeć o sukcesach młodzieży wychowanej w Siedlcach, a to przecież najważniejsze w tej całej zabawie.

 

ODKRYCIE ROKU

PRZEMYSŁAW MISIAK (MKP POGOŃ SIEDLCE)

Urodzony w 2003 roku boczny obrońca udowodnił, że nie trzeba dołączać za młodu do topowych akademii, aby zaznaczyć swoją obecność w krajowym futbolu. Wychowanek ŁSR Łuków przybył do Pogoni na początku sezonu 2019-20. Zbierał szlify w rezerwach, trenował z pierwszą drużyną, otrzaskiwał się z seniorskim futbolem. 26 września 2021 roku zanotował kilkunastominutowy debiut w II lidze.

Odważnie postawił na niego Damian Guzek. W 2022 roku rozegrał 22 spotkania w II lidze i dwa w Pucharze Polski. Ukoronowaniem dobrego roku był gol na wagę zwycięstwa strzelony w meczu z Polonią Warszawa przy Konwiktorskiej w Warszawie.

 

WYDARZENIE ROKU

MKP POGOŃ SIEDLCE W 1/4 FINAŁU FORTUNA PUCHARU POLSKI

Po raz drugi w historii siedlczanie przebili się do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Biało-niebiescy wyrośli na postrach pierwszoligowców, których mają na rozkładzie już trzech. W kolejce czeka czwarty – Górnik Łęczna…

Poza piłkarzami, którzy zapisali się w historii należy dodać, że na ten wynik zapracowali dwaj trenerzy – Guzek i Marek Saganowski. Wielu kibiców na długo zapamięta wygrany mecz 1/8 finału z Resovią. Blisko 2000 kibiców, transmisja telewizyjna, atmosfera nie do podrobienia – im więcej wydarzeń tej rangi w Siedlcach tym lepiej.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje dla mateusza grabdy to jemu się należało to jest trener który doprowadził kadrę 20 latkow do wielkiego sukcesu i to jemu się należało

Ten chlopak to poprostu talent czystej wody

Nie podobają mi się te minusy widać że ktoś mnie nie docenia za moje pisanie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;