piątek, 27 stycznia 2023r.

Rok Pogoni na szóstkę

Gdyby ułożyć tabelę od stycznia do grudnia 2022 roku to Pogoń Siedlce zajęłaby w niej szóste miejsce.

Pogoniści w 2022 roku rozegrali 33 spotkania na niwie ligowej. 12 meczów zakończyło się po myśli biało-niebieskich, w 8 nie udało się wyłonić zwycięzcy, zaś 13 razy z wygranej cieszyli się przeciwnicy. Bramki 42:43 na niekorzyść siedlczan.

W trakcie minionego roku kalendarzowego Pogoń miała dwóch trenerów: Damiana Guzka oraz Marka Saganowskiego. Ten pierwszy pracował zdecydowanie dłużej. Guzek prowadził w 2022 roku Pogoń w 30 spotkaniach (średnia na mecz: 1,23). Saganowski może pochwalić się siedmioma punktami w trzech meczach (śr. 2,33).

Najlepszym strzelcem Pogoni w 2022 roku był Damian Nowak, który w rozgrywkach ligowych strzelił dziewięć goli. To dobry dorobek, biorąc pod uwagę fakt, że napastnik trafił do Siedlec latem. Jego poprzednik, Maciej Górski, wiosną trafił sześciokrotnie.

NAJLEPSI LIGOWI STRZELCY W 2022 ROKU

1. Damian Nowak – 9
2. Maciej Górski – 6
3. Cezary Bujalski, Cezary Demianiuk, Maciej Wichtowski – 3

Jak wypadł 2022 rok na tle poprzednich lat? W 2021 roku Pogoń zgromadziła 45 punktów w 39 meczach, to był dwunasty wynik wśród II-ligowców. Rok wcześniej było zdecydowanie lepiej – 49 punktów w 31 meczach (4 wynik w lidze). W 2019 roku biało-niebiescy ugrali 52 oczka w 32 spotkaniach (piąte miejsce w roku kalendarzowym).

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

6 miejsce bylo by niezle pod tym względem ale na szuste miejsce musimy zapracować wprzyszlym sezonie

Tosa munusy stawiane przez oslow

Ty jesteś psychicznie chory. Piszesz kretyńskie posty i sam na nie odpisujesz. Wszyscy czekają aż znikniesz.

Chcesz wywołać kłótnie ktura jest zupełnie nie potrzebna ja się dzisiaj nic nie odzywałem pozatym nie jestem kretunem i się odczep

Jaki sens ma takie zestawienie w którym kilka klubów na punkty z całego sezonu a oozostałe z części np. 19 meczów?
Co ta analiza obrazuje? Jakiej wiedzy dostarcza? Nie doszukałem się niczego.

Nie denerwuj się może lepiej będzie jak kierownictwo się zbierze i omowi sytuację na walnym zebraniu

Jak to mówią – zależy, co chcesz udowodnić. Klasyką wśród początkujących analityków jest wykres łączący liczbę samobójstw wśród młodzieży w USA z premierami filmów z Nicolasem Cagem. Co możemy wyciągnąć z tej analizy w kontekście samej Pogoni? spośród zespołów, które grają kolejny sezon w II lidze, jesteśmy dokładnie po środku (6 miejsce na 11 drużyn) mamy dalej ujemny bilans bramkowy Kotwica, grając 14 meczów mniej zgromadziła raptem 6 punktów mniej (odpowiednio 1,33 vs 2 punkty na mecz), co kiepsko śwadczy o naszej jesieni grając tak przez cały sezon bylibyśmy w okolicach 18-20 miejsca, a więc spadlibyśmy aby utrzymać się potrzebujemy… Czytaj więcej »

Zobaczymy co saganowski pokaże jako trener z pogonią siedlce może być tak że Pogoń siedlce itrener marek saganowski przekonają pesymistów do wlasnej koncepcji i będą ja realizować uderzą pięścią w stół idzieki temu będą lepsze efekty

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f
;