wtorek, 23 lipca 2024r.

Aktywny i szczodry początek roku w Nowej Dąbrówce (multimedia)

W Nowej Dąbrówce odbył się 6 Noworoczny Charytatywny Marszobieg i Rajd Rowerowy.

W organizację zawodów zaangażowane było mnóstwo osób. Wszystkich do pracy społecznej zachęcił szczytny cel. W trakcie szóstej edycji charytatywnej imprezy zbierano środki dla Karolka, który urodził się z zespołem Downa. Maluch odwiedził biegaczy, kolarzy i kijkarzy. O tym jak dużo dobrego udało się zrobić w poprzednich edycjach udowodniła m.in. obecność Lenki Marciniak, na rzecz której zbierano pieniądze rok temu.

Jako pierwsi na trasę wyjechali kolarze, którzy mieli do przejechania 20 kilometrów. Wygrał Marek Mitrofaniuk (Yulo Run Team Siedlce), drugi był Sebastian Węgliński (KS Barakuda Mińsk Mazowiecki), zaś trzecią lokatę zajął Tomasz Klukacz (Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej). W rywalizacji pań najlepszą trójkę stworzyły: Katarzyna Filim (Kotuńska Grupa Rowerowa), Kinga Kamińska (Kotuńska Grupa Rowerowa) oraz Alicja Dzbańska z Kotunia.

Rafał Golec (KAPS Iwonex Zbucki Ruch) okazał się najszybszy w biegu na 7 kilometrów. Drugie i trzecie miejsca zajęli reprezentanci Grupy Biegaczy Skórzec Biega – Tomasz Skóra i Kacper Końca (brat Karolka). Na pierwszym miejscu wśród pań uplasowała się Barbara Jóźwiak (Yulo Run Team Siedlce), na drugim Katarzyna Borucka z Siedlec, zaś na trzecim Wioleta Nowosielska (YRTS).

Z dłuższym, 12-kilometrym dystansem, najlepiej poradzili sobie Marek Mitrofaniuk oraz Beata Dąbrowska (YRTS/Triathlon Siedlce Club). Męskie podium uzupełnili Paweł Jastrzębski (YRTS) oraz Grzegorz Mikołajczuk z Siedlec. Za Dąbrowską na metę dotarły Agnieszka Hołubiec (YRTS) i Agnieszka Karczewska (Zbucki Ruch).

Biegały także dzieci. Jeżeli chodzi o dziewczynki to najszybsze były Nina Kulik, Zofia Kornacka oraz Hanna Kornacka, z kolei wśród chłopców nagrody dla najlepszej trójki odebrali Cezary Lewandowski, Kacper Serbista i Nikodem Baczyński.

W Nowej Dąbrówce nie zabrakło też miłośników nordic walkingu. Wśród mężczyzn wygrał Krzysztof Frąckowiak, drugi był Waldemar Danielski z Sokołowa Podlaskiego, zaś trzeci Andrzej Wysocki z Siedlec. Jeżeli chodzi o rywalizację pań to zakończyła się ona triumfem Alicji Słowińskiej. Kolejne miejsca na podium zajęły Magdalena Wysocka (NoWi Siedlce) oraz Agnieszka Grzenda z Glinianki.

Zwieńczeniem aktywnego dnia była dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz licytacje fantów przekazanych przez sponsorów, organizatorów i ludzi dobrego serca. W trakcie aukcji zebrano ponad 14 tysięcy złotych. Najdroższym eksponatem okazał się tort bezowy, który został wylicytowany za 550 złotych.

Organizatorami marszobiegu i rajdu były: Grupa Biegaczy Skórzec Biega, Gmina Kotuń oraz OSP Nowa Dąbrówka.

WYNIKI

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

6 odpowiedzi

    1. Czyż byś mial na mysli niewiadomą bo napisałeś na więc tak się domyśliłem

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;