Pierwsze zwycięstwo PSG KPS w nowym roku (multimedia)

W 17 kolejce I ligi siatkarze PSG KPS Siedlce pokonali u siebie SMS PZPS Spała 3:1.

Dla KPS Siedlce był to dopiero pierwszy ligowy pojedynek w 2023 roku. Wcześniejsze wyjazdowe spotkanie z Olimpią Sulęcin zostało przełożone na marzec. W piątek rywalem zespołu Mateusza Grabdy był SMS PZPS Spała, czyli najsłabszy zespół na zapleczu PlusLigi. W pierwszym meczu obu drużyn w Spale, siedlczanie zwyciężyli na wyjeździe 3:1.

W rewanżowym starciu lepszy ponownie okazał się PSG KPS, jednak pojedynek rozpoczął się sensacyjnie. Co prawda siedlczanie w pierwszej partii prowadzili 9:5, jednak w końcówce goście odrobili straty, a miejscowi popełnili proste błędy w zagrywce oraz przyjęciu. Drużyna ze Spały była równorzędnym przeciwnikiem do drugiego seta i stanu 15:15. Wtedy nie skończyli dwóch piłek na środku, a siedlczanie przy zagrywkach Kamila Długosza systematycznie powiększali swoją przewagę.

W trzecim i czwartym secie gospodarze pokazali swoją wyższość. Świetnie prezentował się Adrian Kopij, który w całym meczu zdobył 24 punkty i jak najbardziej zasłużenie otrzymał miano MVP. Kolejne spotkanie siatkarze PSG KPS rozegrają 21 stycznia na wyjeździe z MKSem Będzin. Pojedynek będzie można zobaczyć na platformie Polsat Box GO. Początek meczu o godz. 18:00.

13.01.23, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:18)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4. Kamil Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 77. Radosław Szczeciński i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 10. Przemysław Kupka

MVP: Adrian Kopij