Pierwsza wygrana w 2023 roku (fotogaleria)

W pierwszym meczu w 2023 roku UKS Basket Siedlce wygrał 95:81 z Wisłą Basketball Płock.

Pierwotnie siedlczanie mieli zacząć walkę o miejsca 7-12 od spotkania wyjazdowego. Niemal w ostatniej chwili doszło jednak do zmiany gospodarza.

Basket przystąpił do meczu wzmocniony Dawidem Kołodzińskim, który wreszcie uporał się z kontuzją. W pierwszej połowie siedlczanie byli o klasę lepsi od przeciwników. Po kilku akcjach ręce same składały się do oklasków. Na półmetku rywalizacji było 57:30.

W trzeciej kwarcie przewaga drużyny Rafała Sobiły nie była już tak wyraźna, jednak przewag Basketu urosła do 30 punktów. W ostatnich 10 minutach siedlczanie byli pewni swego, może nawet zbyt pewni (kwarta przegrana 18:34). Ostatecznie Basket wygrał 95:81.

22 stycznia o 16:00 UKS Basket podejmie KS Legion Legionowo.

15.01.23, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – Wisła Basketball Płock 95:81 (25:19, 32:11, 20:17, 18:34)

Basket: 14. Krzysztof Kania 22, 5. Sławomir Wasilewski 18, 15. Dawid Kołodziński 14, 10. Tomasz Wróbel 12, 9. Tomasz Gustołek 10, 12. Mateusz Bal 9, 13. Aleksander Kielak 8, 8. Kamil Kalicki 2, 4. Błażej Grochowski, 6. Krzysztof Księżopolski, 11. Władysław Stańczuk