wtorek, 18 czerwca 2024r.

Dekadę później: KPS nadal w I lidze, Ślepsk z Kwapisiewiczem w PlusLidze

Dokładnie 10 lat KPS Jadar Siedlce przegrał 1:3 ze Ślepskiem Suwałki. Był to pierwszy mecz siedlczan w 2013 roku.

Po dwóch partiach było 2:0 dla Ślepska. – Ślepsk obnażył wszystkie nasze błędy, w poukładaniu zespołu, w przygotowaniu. Coraz gorzej nam się gra, ciężej, że tak powiem. Z takim przyjęciem, to z żadnym przeciwnikiem nie jesteśmy w stanie wygrać. Ciężko to wytłumaczyć – mówił po meczu środkowy KPS, a późniejszy trener, Witold Chwastyniak.

KPS dobrze otworzył trzecią partię od prowadzenia 6:2. Po jednej z dłuższych akcji w meczu siedlczanie wyszli na prowadzenie 12:6. Zespół z Suwałk zmniejszył różnicę do stanu 13:10 po asie Rafała Sobańskiego. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza wytrzymali ciśnienie i znowu wyrobili sobie solidną przewagę, którą dowieźli do końca seta.

Czwartego – ostatniego – seta lepiej zaczął Ślepsk (6:3). Po przegranej trzeciej partii goście wrócili do swojej dobrej gry, z którą siedlczanie nie potrafili sobie poradzić. Cień nadziei pojawił się po asie Dawida Bułkowskiego na 17:18, ale 4 stracone punkty z rzędu przekreśliły szanse KPS na punkty.

Ślepsk zakończył sezon na siódmym miejscu, zaś KPS na dziewiątym. W 2019 roku klub z polskiego bieguna zimna wywalczył awans do PlusLigi i od tamtego czasu w niej występuje. Niespełna miesiąc po porażce zarząd KPS pożegnał Kwapisiewicza. Jego następcą został Maciej Nowak. Kwapisiewicz dotarł do PlusLigi, obecnie jest trenerem… Ślepska.

19.01.13, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Jadar Siedlce – Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 14:25, 25:18, 20:25)

KPS: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 10. Jakub Kowalczyk, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński i 13. Damian Kaniowski (libero) oraz 5. Paweł Rejowski, 9. Arkadiusz Żakieta, 18. Kamil Zbucki (libero)

 

źródło: własne; foto: Ślepsk Suwałki

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Słupsk miał wtedy dużo szczęścia żonami wygrał nam wtedy tego szczęścia zabrraklo ale cóż trzeba się ztym pogodzić inie wracać dotego ponieważ jest to czas przeszły trzeba żyć teraźniejszością

    1. To prawda, nie należy żyć przeszłością. Co było to było. Walczmy o lepszą przyszłość. To nie jest portal historyczny.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;