wtorek, 19 marca 2024r.

Dekadę później: KPS nadal w I lidze, Ślepsk z Kwapisiewiczem w PlusLidze

Dokładnie 10 lat KPS Jadar Siedlce przegrał 1:3 ze Ślepskiem Suwałki. Był to pierwszy mecz siedlczan w 2013 roku.

Po dwóch partiach było 2:0 dla Ślepska. – Ślepsk obnażył wszystkie nasze błędy, w poukładaniu zespołu, w przygotowaniu. Coraz gorzej nam się gra, ciężej, że tak powiem. Z takim przyjęciem, to z żadnym przeciwnikiem nie jesteśmy w stanie wygrać. Ciężko to wytłumaczyć – mówił po meczu środkowy KPS, a późniejszy trener, Witold Chwastyniak.

KPS dobrze otworzył trzecią partię od prowadzenia 6:2. Po jednej z dłuższych akcji w meczu siedlczanie wyszli na prowadzenie 12:6. Zespół z Suwałk zmniejszył różnicę do stanu 13:10 po asie Rafała Sobańskiego. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza wytrzymali ciśnienie i znowu wyrobili sobie solidną przewagę, którą dowieźli do końca seta.

Czwartego – ostatniego – seta lepiej zaczął Ślepsk (6:3). Po przegranej trzeciej partii goście wrócili do swojej dobrej gry, z którą siedlczanie nie potrafili sobie poradzić. Cień nadziei pojawił się po asie Dawida Bułkowskiego na 17:18, ale 4 stracone punkty z rzędu przekreśliły szanse KPS na punkty.

Ślepsk zakończył sezon na siódmym miejscu, zaś KPS na dziewiątym. W 2019 roku klub z polskiego bieguna zimna wywalczył awans do PlusLigi i od tamtego czasu w niej występuje. Niespełna miesiąc po porażce zarząd KPS pożegnał Kwapisiewicza. Jego następcą został Maciej Nowak. Kwapisiewicz dotarł do PlusLigi, obecnie jest trenerem… Ślepska.

19.01.13, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Jadar Siedlce – Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 14:25, 25:18, 20:25)

KPS: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 10. Jakub Kowalczyk, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński i 13. Damian Kaniowski (libero) oraz 5. Paweł Rejowski, 9. Arkadiusz Żakieta, 18. Kamil Zbucki (libero)

źródło: własne; foto: Ślepsk Suwałki