Bez niespodzianki. KPS przegrał z faworytem

Siatkarze PSG KPS Siedlce w sobotni wieczór przegrali na wyjeździe z MKSem Będzin 0:3.

MKS Będzin jest jednym z faworytów do awansu do PlusLigi. W pierwszym meczu obu zespołów lepsi okazali się będzinianie, którzy wygrali 3:0. W rewanżu było podobnie, jednak siedlczanie podjęli wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem. W pierwszym secie KPS był blisko rywali, jednak w końcówce partii zawodnicy z Siedlec popełnili błędy w ataku. Podobnie było w drugim secie, w którym podopieczni Mateusza Grabdy zepsuli sporo ważnych zagrywek. Na dodatek szczęście sprzyjało gospodarzom i ostatecznie wygrali tę część gry do 22.

Najbardziej emocjonujący był trzeci set, który rozstrzygnął się na przewagi. Siedlczanie przegrywali już 22:24, jednak zdobyli trzy punkty z rzędu i mieli piłkę setową. Zagrywkę zepsuł jednak Przemysław Kupka, a na końcu meczu błąd popełnił Jakub Strulak.

21.01.23, 18:00 – Będzin

Tauron I liga: MKS Będzin – PSG KPS Siedlce 3:0 (25:20, 25:22, 29:27)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij,  4. Kamil Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 17. Kacper Wnuk

MVP: Łukasz Swodczyk (MKS Będzin)