Ciach, bach i trach (fotogaleria)

W drugim zimowym sparingu Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W pierwszej połowie widoczna była przewaga Pogoni. W 13 minucie okazję po podaniu Bartosza Wicenciaka miał Mateusz Majewski, ale został powstrzymany przez Maksymiliana Ciołka. Sześć minut później po dośrodkowaniu Krystiana Misia uderzał Cezary Bujalski, ale obronił golkiper Świtu. W 34 minucie niecelnie głową uderzył nowy nabytek Pogoni, Tomasz Mamis. Poza tym piłkarze z Siedlec oddawali tylko niecelne strzały zza pola karnego. Natomiast zawodnicy Świtu nie stworzyli sobie żadnej konkretnej okazji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej odsłonie spotkania znacząco pogorszyła się gra Pogoni i do głosu zaczęli dochodzić goście z Nowego Dworu Mazowieckiego. Z dobrej strony w siedleckiej ekipie pokazał się testowany bramkarz. W 52 w sytuacji sam na sam powstrzymał Arkadiusza Ciacha. Potem zaliczył jeszcze dwie ważne interwencje. Po stronie Pogoni najlepszą sytuację zmarnował Marcel Grochowski. Ostatecznie trzecioligowcowi udało się przełamać defensywę ćwierćfinalisty Pucharu Polski w 90 minucie, gdy po kontrataku gola strzelił Ciach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Świtu.

Przed startem rundy wiosennej eWinner II ligi podopieczni Marka Saganowskiego rozegrają jeszcze co najmniej pięć sparingów. Dzisiejszy mecz pokazał, że mają nad czym pracować przed powrotem do gry o stawkę. Jednak przyzwoita pierwsza połowa daje nadzieję na dalszy rozwój i optymalną formę w spotkaniach ligowych i w Pucharze Polski.

W Pogoni testowani byli Mateusz Majewski (30 lata, napastnik, ostatnio Lublinianka Lublin) oraz były piłkarz MKP Jakub Romanowicz (22 lata, pomocnik, ŁKS II Łódź).

28 stycznia o 12:00 Pogoń podejmie Legionovię Legionowo.

21.01.23, 12:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

Bramka: Arkadiusz Ciach 90

Pogoń: (I połowa) 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 11. Krystian Miś – 20. Cezary Bujalski, 14. Jakub Sinior, 8. Kamil Włodyka, 10. Bartosz Wicenciak, 17. Tomasz Mamis – 21. Mateusz Majewski. (II połowa) 70. zawodnik testowany – 24. Przemysław Misiak, 3. Adam Lewkowski, 18. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 22. Marcinho, 27. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 5. Jakub Romanowicz, 25. Cezary Demianiuk – 21. Mateusz Majewski (68, 15. Marcel Grochowski)

Świt: (I połowa) 12. Maksymilian Ciołek – 24. Bartosz Michalik, 2. Radosław Kamiński, 6. Mateusz Broda (31, 16. zawodnik testowany) – 21. Kamil Wiśniewski, 64. Andrij Jampol, 33. Piotr Basiuk, 25. Jan Nawotczyński (31, 8. Szymon Kuźma), 3. Jakub Zborowski – 9. Arkadiusz Ciach, 19. Marcel Niesłuchowski. (II połowa) 1. Michał Kot – 3. Sebastian Cuch, 24. Bartosz Michalik (64, 6. Mateusz Broda), 9. zawodnik testowany – 16. Jacek Tkaczyk, 33. Piotr Basiuk (64, 7. Jan Nawotczyński), 64. Andrij Jampol (74, 24. Kamil Wiśniewski), 8. Szymon Kuźma, 2. Jakub Zborowski – 11. Filip Kowalczyk (65, 33. Arkadiusz Ciach), 6. Arkadiusz Ciach (64, 19. Marcel Niesłuchowski)

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)