Wygrana na początek przygotowań (fotogaleria)

Wygrana na początek przygotowań

Rezerwy Pogoni w swoim pierwszym, zimowym meczu sparingowym pokonały ligowego rywala – Podlasie Sokołów Podlaski 1:0.

Zespół rezerw w meczu z Podlasiem wzmocniło czterech zawodników z szerokiej kadry II-ligowca.

W 10 minucie spotkania padła jedyna bramka w tym meczu. Błąd golkipera Marcina Adamiaka skutecznie wykorzystał Dawid Jastrzębski. Trzynaście minut później odpowiedzieli piłkarze Przemysława Rodaka. Przed szansą stanął Ołeksij Zinkewycz, ale na wysokości zadania stanął Jakub Kowynia. W drugiej połowie szansę na podwyższenie prowadzenia miał m.in. Patryk Rojek, lecz Piotr Szczęsny zbił piłkę nad poprzeczką.

W Podlasiu wystąpili byli piłkarze MKP Pogoń: Marcin Adamiak, Dawid Ardej, Kamil Dmowski, Dominik Krupa, Marcin Paczkowski, Michał Panufnik oraz Przemysław Rodak, który pełni również funkcję trenera sokołowian.

Kolejny mecz sparingowy Pogoń II zagra 4 lutego z MKS Małkinia w Siedlcach.

21.01.23 – 9:45 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 1:0 (1:0)

Bramka: Dawid Jastrzębski 10

Pogoń II: Jakub Kowynia (46 Dawid Smug) – 28. Szymon Mucha, 28. Adrian Wrzosek, 11. Bartosz Mlonek, 4. Piotr Krasnodębski (65 Jakub Malinowski) – 10. Wojciech Kisieliński (46, 19. Filip Grochala), 55. Paweł Szeląg (46, 23. Tomasz Borkowski), 99. Patryk Rojek – 18. Dawid Dobrzański (46, 7. Bartosz Borkowski), 31. Dawid Jastrzębski, 11. Tomasz Wiewiórka (46, 20. Wiktor Koczkodaj)

Podlasie: Marcin Adamiak – Dominik Krupa, Marcin Paczkowski, Michał Panufnik, Adam Zając – Jakub Kozaczuk, Kamil Dmowski, Kacper Retko, Marcin Siedlecki, Jarosław Szach – Ołeksij Zinkewycz. Grali także: Piotr Szczęsny, Kacper Komycz, Łukasz Skwarek, Przemysław Rodak, Paweł Buczyński, Dawid Ardej, Maciej Nowotniak, Michał Kania, Aleksander Jezierski, Jakub Żeleźnicki

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)