Włoskie bieganie w pojedynkę i w parze

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) ma za sobą dosyć udany weekend w Pucharze Świata.

Siedlczanin zaczął starty w Livigno od sprintu techniką dowolną. W eliminacjach Staręga zajął 27 miejsce i awansował dalej. W swoim ćwierćfinale reprezentant Polski był czwarty, co przełożyło się na 20 lokatę w klasyfikacji końcowej. Wygrał Norweg Johannes Klaebo, który tym samym umocnił się na prowadzeniu w generalce. Staręga jest 56 (174 pkt).

Dzień później Livigno stało się areną zmagań sprintów drużynowych techniką dowolną. Partnerem Staręgi był Dominik Bury. W eliminacjach Polacy zajęli 12 miejsce, zaś w finale awansowali na siódmą pozycję. Równych nie mieli sobie Francuzi.

Ostatnie styczniowe zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień we francuskim Les Rousses.

źródło: własne; foto: FIS Cross-Country