Po wygranej i przegranej przyszedł czas na remis (fotogaleria)

W trzecim zimowym sparingu Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 z III-ligową Legionovią Legionowo.

Po dosyć spokojnym początku do głosu doszli Pogoniści. W 10 minucie Bartosz Wicenciak oddał ładny strzał, który wylądował na poprzeczce. Po chwili piłka znalazła drogę do siatki. Po dośrodkowaniu Kamila Włodyki i zgraniu Damiana Nowaka gola strzelił Maciej Wichtowski. W 21 minucie Novia doprowadziła do remisu. Szymon Wiejak sfinalizował akcję Dawida Papazjana. Pogoń odpowiedziała dobrym strzałem Marcinho. Świetną interwencję po strzale Brazylijczyka zanotował Jan Krzywański. W końcówce pierwszej połowy dał o sobie znać Nowak. Jego strzałom (z rzutu wolnego i po dograniu Krystiana Misia) były jednak niecelne. W 43 minucie Jakub Kowynia nogą odbił strzał Papzjana, jednak przy mocnej dobitce Michała Suchanka był bezradny. Do przerwy było 2:1 dla III-ligowca.

Pięć minut po zmianie stron Kamil Kumoch przesadził z agresją przy swoim ataku w rywala. Sędzia wyrzucił go z boiska, lecz gra 11 na 11 była kontynuowana. Jego miejsce zajął znany z występów w Pogoni Bartosz Rymek. W 73 minucie Suchanek miał szansę na dublet, ale Maciej Kikolski popisał się skuteczną interwencją. Pięć minut później Tomasz Mamis przestrzelił po indywidualnej akcji. Kilka chwil później po akcji dwóch zawodników ściągniętych zimą Mateusz Majewski nie zdołał pokonać golkipera Novii. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 88 minucie Majewski dołożył głowę do centry Damiana Szuprytowskiego z rzutu rożnego i ustalił wynik na 2:2.

4 lutego o 12:00 Pogoń podejmie imienniczkę z Grodziska Mazowieckiego.

28.01.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:2 (1:2)

Bramki: Maciej Wichtowski 11, Mateusz Majewski 88 – Szymon Wiejak 21, Michał Suchanek 43

Pogoń: (I połowa) 12. Jakub Kowynia – 23. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 10. Krystian Miś – 29. Marcinho, 14. Jakub Sinior, 8. Kamil Włodyka, 99. Bartosz Wicenciak, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak. (II połowa) 70. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 4. Adam Lewkowski, 26. Michał Rutkowski, 3. Szymon Mucha – 16. Krystian Gryglak, 14. Jakub Sinior (74, 15. Marcel Grochowski), 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 11. Tomasz Mamis – 21. Mateusz Majewski

Legionovia: (I połowa) Jan Krzywański – Kacper Kaczorowski, Adam Waszkiewicz, Mikołaj Gibas, Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga (30 Karol Barański) – Michał Suchanek, Kamil Kumoch (30 Patryk Koziara), Bartosz Rymek, Dawid Papazjan – Szymon Wiejak. (II połowa) Jan Krzywański – Kacper Kaczorowski, Adam Waszkiewicz, Mikołaj Gibas, Daniel Choroś, Karol Barański – Stanisław Mitura, Patryk Koziara, Kamil Kumoch (50 Bartosz Rymek), Dawid Papazjan (70 Michał Suchanek) – Szymon Wiejak

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)

Żółte kartki: Bartosz Wicenciak 4, Tomasz Lewandowski 27, Jakub Sinior 55

Czerwona kartka: Kamil Kumoch 50 (Legionovia, za brutalny faul)