Ligowe zwycięstwa MKS Pogoń Siedlce

W trakcie minionego weekendu sekcja piłki ręcznej MKS Pogoń Siedlce miała powody do radości.

21 stycznia zespół chłopców w ramach mazowieckiej ligi chłopców młodszych rozegrał dwa świetne spotkania. Pogoniści udali się do Zwolenia, gdzie w pierwszym meczu pokonali wysoko gospodarzy Enea Orlęta Zwoleń 28:17, a w drugim wygrali z KPR ROKiS Radzymin 19:10. Należy podkreślić, że są to dwa pierwsze zwycięstwa zespołu męskiego MKS od rozpoczęcia swojej przygody w lidze. Jak widać trening idzie w dobrą stronę. Zespół składa się w 90% z rocznika 2012 i musi rywalizować z zespołami o rok starszymi. Zebrane doświadczenia mają zaprocentować w przyszłości.

Skład zespołu: Wiktor Jaśkiewicz (bramkarz), Mikołaj Łopaciuk (bramkarz), Karol Duło, Antoni Raczyński, Bartosz Lipiński, Jakub Szczepanik, Michał Jaworski, Jakub Wróbel, Michał Potera, Adrian Olszewski, Antoni Pawlik, Błażej Szysz, Maciej Sobiczewski. Trenerzy: Robert Pierog, Grzegorz Dąbrowski.

22 stycznia swoją formę sprawdził zespół młodziczek. Pogonistki rozpoczęły rundę rewanżową wśród sześciu najlepszych drużyn młodziczek na Mazowszu od wysokiego, ważnego zwycięstwa z UKS Rusiec. W pierwszych 20 minutach mecz był wyrównany, późniejsze minuty to już sukcesywnie budowana przewaga Pogoni. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:10 dla siedlczanek. Druga połowa to gra zespołowa Pogoni, szczypiornistki grały zarówno mądrze w ataku, jak i skutecznie w obronie. Podopieczne Jakuba Altina i Michała Markowskiego wygrały 32:17, a tym samym zrewanżowały się za 10-bramkową porażkę z pierwszej rundy.

Skład zespołu: Sandra Oknińska (bramkarka), Lena Żelazo (bramkarka), Alicja Więsak, Julia Matyjasek, Weronika Wysocka, Jana Michalak, Natalia Szkutowicz, Weronika Kluj, Lena Baczyńska, Patrycja Szczepanik, Amelia Kuk, Karolina Kaczkowska, Aleksandra Jarosiewicz, Liliana Gdula, Julia Fiuk, Maria Łukasiuk. Trenerzy: Jakub Altin, Michał Markowski.