piątek, 14 czerwca 2024r.

Puchar wójta gminy Zbuczyn pojechał do Wielgorza (fotogaleria)

Ważnym punktem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy często bywają wydarzenia sportowe. Nie inaczej było w gminie Zbuczyn.

W samo południe rozpoczął się turniej, którego stawką był puchar wójta gminy Zbuczyn. Pełniący ten urząd Hubert Pasiak nie ograniczył swojej roli tylko do obserwowania zmagań, ale brał w nich czynny udział. Jego drużyna nie dotarła jednak do finału, w którym zmierzyły się OSP ze Zbuczyna i z Wielgorza.

Zanim jednak o decydującym meczu kilka słów o wcześniejszych etapach rywalizacji. Najpierw toczono zmagania w czterech grupach. Zwycięzcy każdej z nich przeszli suchą nogą przez ćwierćfinały. W półfinałach OSP Zbuczyn wygrała 1:0 z drużyną o nazwie „Z pierwszej łapanki”, zaś OSP Wielgorz poradziła sobie ze Zbuckim Ruchem.

Finał pomiędzy OSP ze Zbuczyna i z Wielgorza był zacięty. Po regulaminowych 10 minutach było 1:1. Pięciominutowa dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszą skutecznością wykazali się reprezentanci gminy Mordy.

Okazałe trofeum dla najlepszej drużyny wręczył wójt Pasiak. Przy okazji całego turnieju zbierano pieniądze na rzecz WOŚP.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

  1. Byłem na turnieju. Kilku zawodników zaprezentowało ponadprzeciętne umiejętności. Fajnie byłoby ich zaprosić na treningi do Pogoni, aby mogli rozwinąć skrzydła pod okiem trenera Saganowskiego.

        1. Skoro chcesz żebym coś dorzucił że swojej renty to to ty też coś dorzuć to będzie po równo i będziemy kwita

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;