czwartek, 23 marca 2023r.

Pamięć o prezesie Czaplickim jest i będzie pielęgnowana

29 stycznia minęły dwa lata od śmierci nieodżałowanego Leszka Czaplickiego.

Środowisko rugbowe z Siedlec po raz kolejny stanęło na wysokości zadania jeżeli chodzi o uczczenie jego pamięci. Delegacja MKS Pogoń oddała hołd świętej pamięci prezesowi Czaplickiemu przy miejscu jego spoczynku na cmentarzu przy Janowskiej.

W minioną niedzielę w parafii pw. Bożego Ciała odbyła się msza w intencji działacza, który poświęcił Pogoni 25 lat życia. Dzień później, w nieco luźniejszej atmosferze, spotkano się w pizzerii Kampa, aby spędzić czas razem i powspominać.

– Jest to dla mnie niezwykle ważne. Ojciec przez wiele lat był prezesem i osobą zaangażowaną w codzienne życie klubu. Szanuję to, że w Pogoni pamięć o ważnych ludziach, którzy przez lata oddawali swoje serce nie przemija. Były gorsze i lepsze momenty, ale nigdy nie zrezygnował z pomocy – mówił Jakub Czaplicki, syn śp. Leszka, obecnie jego następca na stanowisku prezesa MKS Pogoń.

– To bardzo miłe, że są ludzie, którzy pamiętają o moim tacie. W listopadzie do Siedlec przyjechała Legia Warszawa, wzięła udział w meczu pamięci i odwiedziła cmentarz. Wszystkie wydarzenia z ostatnich dni, a nawet miesięcy, udowadniają, że ojciec nie był anonimową postacią. Angażował się jako sponsor, działacz, prezes. Widzę to nie tylko jako jego syn, ale i zawodnik. Cieszę się, że pamięć o nim zostanie zachowana – stwierdził Maciej Czaplicki, syn śp. Leszka.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Pamięć o takim czlowieku jak Pan Leszek jest bardzo ważna bo ten człowiek na pamięć onim sobie zasłużył ciężką pracą

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;