piątek, 24 marca 2023r.

Rugby rozwija się w gminie Siedlce (fotogaleria)

Rugby w gminie Siedlce rośnie w siłę z roku na rok. Przekonaliśmy się o tym goszcząc na jednym z treningów w Szkole Podstawowej w Nowych Iganiach.

– Mamy tylu chętnych, że w okresie zimowym musieliśmy podzielić dzieci na dwie grupy – młodszą i starszą. Robimy treningi w dwóch terminach. Jesienią wszyscy trenowaliśmy na zewnętrznym boisku – powiedział Piotr Szkop, nauczyciel wychowania fizycznego w Nowych Iganiach, a w przeszłości rugbista VIS Siedlce.

W prowadzeniu treningów pomaga Piotr Wedziuk, trener grup młodzieżowych w MKS Pogoń Siedlce. Wsparcie doświadczonego szkoleniowca w pracy z młodymi adeptami rugby jest nieocenione.

– Dzieciaki garną się do rugby, same z siebie przychodzą i pytają o możliwość zapisów. Rugby w szkole w Nowych Iganiach pojawiło się w 2010 roku za sprawą Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag prowadzonej przez Jacka Wierzbickiego. Wtedy to bazowało na uczniach, którzy byli ogólnie sprawni i przez to dawali sobie radę w rugby. Od 2022 roku powstała grupa działająca na poważnie, zaczęliśmy jeździć na turnieje organizowane przez Pogoń. To poskutkowało tym, że mamy około 35 dzieciaków systematycznie chodzących na zajęcia – przyznał Szkop.

– Bierzemy udział w turniejach międzyszkolnych jako reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nowych Iganiach. W kategorii klas V zajęliśmy pierwsze miejsce, w klasach IV – trzecie i czwarte. Bierzemy też udział w ogólnopolskich turniejach podsumowujących ligę rugby tag. Jest też grupa dzieciaków, która systematycznie jeździ na ogólnopolskie turnieje organizowane przez Polski Związek Rugby – dodał trener młodych adeptów rugby w Nowych Iganiach.

Czy rugby to tylko sport dla chłopców?

– W najmłodszej grupie jest pięć trenujących dziewczynek, jest też jedna w grupie starszej. Dziewczyny nie boją się, normalnie grają i dają radę w rywalizacji z chłopakami – odpowiedział Szkop.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Todobrze że młodzież chce uprawiać rugby boto fajny sport ale też kontuzji genny

rugby to głupi sport. taki głupi po prostu

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;