wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Zabójczy ostatni kwadrans (fotogaleria)

Pogoń Siedlce sprawdziła formę w sparingu z kolejnym III-ligowcem. Tym razem drużyna Marka Saganowskiego ograła 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Sparing był wyjątkowy, ponieważ rozegrano dwie połowy. Każda z nich składała się z dwóch części po 45 i 15 minut. W pierwszej połowie była widoczna przewaga siedleckiej Pogoni, jednak piłkarzom Marka Saganowskiego brakowało konkretów. W 8 minucie gola nieuznanego z powodu spalonego strzelił Cezary Bujalski. W 17 minucie po faulu na Nikodemie Fiedosewiczu z rzutu wolnego uderzał kapitan Maciej Wichtowski, jednak jego strzał obronił Dmytro Sydorenko.

W 20 minucie na prowadzenie wyszła Pogoń z Grodziska Mazowieckiego po strzale Patryka Kamińskiego z pola karnego. Siedlczanie doprowadzili do wyrównania 16 minut później. Wtedy pięknym golem z rzutu wolnego popisał się Damian Nowak, najlepszy strzelec drużyny w rundzie jesiennej trwającego sezonu. W 44 minucie okazję na prowadzenie zmarnował Kamil Włodyka, który uderzył nad bramką. Przed przerwą najlepszą okazję dla biało-niebieskich miał Maciej Kołoczek, ale został powstrzymany przez bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron w dalszym ciągu była widoczna przewaga gospodarzy. Dwie dobre sytuacje, w 73 i 77 minucie zmarnował Mateusz Majewski, nowy nabytek Pogoni, grający wcześniej w Lubliniance Lublin. Goście wyprowadzili groźny kontratak, lecz ich zawodnik został zablokowany przez siedleckich obrońców. W 103 minucie po faulu Marcinho został podyktowany rzut karny dla III-ligowca, ale Michał Wrzesiński przestrzelił. Chwilę później jeden z piłkarzy grodziskiej Pogoni uderzył w słupek siedleckiej bramki. Trzecioligowcy pękli w ostatnim kwadransie spotkania. W 111 minucie na prowadzenie ekipę Saganowskiego wyprowadził Jakub Sinior, który wykorzystał przytomne wycofanie Tomasza Mamisa. Dwie minuty później wynik meczu z rzutu karnego ustalił Majewski (jedenastkę wywalczył Marcinho). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Jest to drugie zwycięstwo siedlczan w zimowym okresie przygotowawczym.

W barwach grodziskiej Pogoni zaprezentowali się byli piłkarze siedleckiej Pogoni – Michał Wrzesiński oraz Rafał Zembrowski.

11 lutego o 12:00 Pogoń rozegra sparing ze Zniczem Pruszków.

04.02.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (1:1, 1:1, 1:1)

Bramki: Damian Nowak 36, Jakub Sinior 111, Mateusz Majewski 113 (k) – Patryk Kamiński 20

W 104 minucie Michał Wrzesiński (Pogoń G. M.) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Pogoń S.: 70. Maciej Kikolski (61, 12. Jakub Kowynia) – 98. Maciej Kołoczek (91, 14. Jakub Sinior)), 19. Maciej Wichtowski (91, 18. Michał Rutkowski), 18. Michał Rutkowski (61, 2. Tomasz Lewandowski), 23. Nikodem Fiedosewicz (61, 11. Krystian Miś) – 20. Cezary Bujalski (46, 15. Marcel Grochowski, 61. 17. Tomasz Mamis), 14. Jakub Sinior (61, 27. Ernest Dzięcioł), 8. Kamil Włodyka (61, 22. Marcinho), 10. Bartosz Wicenciak (61. 32. Krystian Gryglak), 3. Szymon Mucha (61, 25. Cezary Demianiuk) – 9. Damian Nowak (61, 21. Mateusz Majewski)

Pogoń G.M.: Dmytro Sydorenko – 21. Kacper Łoś, 75. Jakub Budnicki, 2. zawodnik testowany – 24. Kacper Gzieło, 77. Dawid Keller, 6. Jakub Kołaczek, 23. zawodnik testowany II – 10. Damian Jaroń, 17. Michał Strzałkowski, 11. Patryk Kamiński. Grali także: 8. Rafał Zembrowski, 9. Szymon Lewicki, 20. Michał Wrzesiński

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)

Żółte kartki: Jakub Sinior 51, Kamil Włodyka 58