wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Do pełni szczęścia zabrakło niewiele (fotogaleria)

W przedostatnim domowym meczu w sezonie 2022-23 UKS Basket Siedlce przegrał 82:83 z KK Warszawa.

Na wstępie słowo o KK Warszawa. To nie jest drużyna jak wszystkie inne. Klub ze stolicy korzysta niemal wyłącznie z Ukraińców i rywalizuje w III lidze poza konkursem.

Początek spotkania był wyrównany. Basket zaciął się jednak na 22 punkcie. W tym czasie KK zdobył 19 oczek z rzędu. Do przerwy drużyna ze stolicy wygrywała 55:37.

Pomiędzy połowami doszło do pokazowego meczu koszykówki. Swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adepci basketu, a zarazem Basketu, urodzeni w 2012 roku i później. Trenerem tej grupy jest Mateusz Bal.

W trzeciej kwarcie siedlczanie odrobili część strat, jednak przewaga rywali wydawała się bezpieczna. Emocje na dobre rozkręciły się w ostatnich minutach. Najpierw po dwóch trójkach Dawida Kołodzińskiego z rzędu zrobiło się 66:70. Koszykarze KK jednak nie zwariowali i wrócili na bezpieczne – zdawało się – 10-punktowe prowadzenie – 83:73. W tym momencie Basket rzucił się do pogoni za wynikiem. Dziewięć punktów z rzędu sprawiło, że na kilka sekund przed końcem było zaledwie 83:82 dla przyjezdnych. Drużyna Rafała Sobiły na 4 sekundy przed końcem miała piłkę w posiadaniu, ale nie zdołała tego wykorzystać.

12 lutego o 18:30 Basket zagra w Płocku z Wisłą Basketball.

05.02.23, 16:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – KK Warszawa 82:83 (22:30, 15:25, 23:14, 22:14)

Basket: 8. Kamil Kalicki 15, 14. Krzysztof Kania 15, 5. Sławomir Wasilewski 15, 15. Dawid Kołodziński 14, 10. Tomasz Wróbel 12, 13. Aleksander Kielak 7, 12. Dawid Możdżonek 4, 4. Błażej Grochowski, 9. Michał Pilski, 11. Władysław Stańczuk