Znicz zgaszony. Dobra zmiana Majewskiego (fotogaleria)

Pogoń Siedlce wygrała 3:1 ze Zniczem Pruszków w meczu sparingowym.

W pierwszej połowie obie drużyny prezentowały wyrównany poziom. W 21 minucie w słupek bramki Pogoni trafił Maciej Firlej. Kilka chwil później interwencję zaliczył bramkarz Maciej Kikolski. W 29 minucie goście z Pruszkowa wyszli na prowadzenie po bramce byłego piłkarza Pogoni, Firleja. Dwie minuty po straconej bramce szansę na gola dla Pogoni miał Cezary Bujalski, ale jego uderzenie obronił bramkarz Piotr Misztal. Biało-niebieskim udało się wyrównać przed przerwą, gdy brata byłego bramkarza Pogoni pokonał Damian Nowak. Snajper siedlczan główkował po centrze Marcinho z rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej odsłonie spotkania była widoczna przewaga drużyny Marka Saganowskiego. Gospodarze udokumentowali swoją dominację w 62 minucie. Wtedy na 2:1 strzelił Mateusz Majewski. Już dwie minuty później Cezary Demianiuk i Majewski przeprowadzili składną akcję, którą strzałem na pustą bramkę wykończył Krystian Miś. Po wyjściu Pogoni na dwubramkowe prowadzenie podopieczni Mariusza Misiury próbowali odrobić straty, ale trzy razy zostali zatrzymani przez bramkarza gospodarzy. W 81 minucie okazję dla Pogoni miał jeszcze Majewski, ale jego strzał został obroniony, zaś w 87 minucie zatrzymany został Tomasz Mamis.

Wynik spotkania nie zmienił się już do ostatniego gwizdka i Pogoń zanotowała trzecie zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. Drużyna zaprezentowała się bardzo solidnie na tle mocnego ligowego rywala i pokazała, że jest na dobrym etapie przygotowań do rundy wiosennej.

15 lutego o 12:00 Pogoń podejmie KTS Weszło.

11.02.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 3:1 (1:1)

Bramki: Damian Nowak 43, Mateusz Majewski 62, Krystian Miś 64 – Maciej Firlej 29

Pogoń: 70. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (56, 11. Krystian Miś) – 20. Cezary Bujalski, 15. Jakub Pek (70, 14. Jakub Sinior), 10. Bartosz Wicenciak (76, 8. Kamil Włodyka), 22. Marcinho (56, 32. Orest Tkaczuk), 25. Cezary Demianiuk (80, 18. Michał Rutkowski) – 9. Damian Nowak (56, 21. Mateusz Majewski)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)