Nie utonęli w Wiśle

UKS Basket Siedlce wygrał 79:72 na wyjeździe z Wisłą Płock Basketball.

Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli siedlczan. Na półmetku było 41:37 dla Nafciarzy. Trener Rafał Sobiło nie zmarnował przerwy, o czym przekonał przebieg trzeciej kwarty. UKS Basket uszczelnił defensywę, a do tego utrzymał skuteczność na odpowiednio wysokim poziomie. Siedlczanie wyszli na prowadzenie, ale na początku ostatniej ćwiartki zrobiło się 62:62. W decydujących minutach Basket spisał się jednak bez zarzutu, wypracował bezpieczną przewagę i wygrał 79:72.

5 marca Basket zagra na wyjeździe z Legionem Legionowo.

12.02.23, 18:30 – Płock

III liga: Wisła Płock Basketball – UKS Basket Siedlce 72:79 (17:17, 24:20, 14:22, 17:20)

Basket: 5. Sławomir Wasilewski 18, 15. Dawid Kołodziński 17, 8. Kamil Kalicki 15, 13. Aleksander Kielak 8, 14. Krzysztof Kania 7, 10. Tomasz Wróbel 5, 11. Władysław Stańczuk 5, 4. Błażej Grochowski 2, 12. Dawid Możdżonek 2, 9. Michał Pilski