niedziela, 16 czerwca 2024r.

Srebrne mistrzostwa WLKS w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20. Wiktoria Wróbel i Jakub Walecki zostali wicemistrzami Polski.

Jako pierwszy medal świętował skoczek wzwyż WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Walecki zaczął konkurs w kategorii U-20 od wysokości 1,93 m. Był bezbłędny aż do wzniesienia poprzeczki na poziom 2,10 m. Za drugim razem udało się ją pokonać. Mikołaj Szczęsny (MKLA Łęczyca) zaliczył 2,10 m w pierwszej próbie i to on wywalczył złoto, bowiem żaden z liderów konkursu nie zdołał pokonać wysokości 2,12 m. Walecki musiał zadowolić się tytułem wicemistrza Polski.

Gdyby Walecki przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na poziomie 2,12 m to ustanowiłby nowy halowy rekord życiowy. Obecny wynosi 2,11 m od 23 stycznia bieżącego roku, kiedy odnotował taki rezultat w Londynie.

Późnym wieczorem odbył się finał w biegu na 800 metrów kobiet U-20. Zdecydowaną faworytką była Wróbel, która broniła tytułu sprzed roku, a jednocześnie mogła pochwalić się najlepszym rekordem życiowym spośród finalistek oraz niedościgłym dla rywalek czasem w tym sezonie.

Wróbel wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 2.14,35. To był piąty rezultat pośród finalistek. Rywalizacja w decydującym wyścigu była zacięta. Wygrała Magdalena Breza (ULKS Talex Borzytuchom) z czasem 2.10,22. Wróbel była druga – 2.10,40.

W klasyfikacji medalowej WLKS był 44.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Moje gratulacje brawo brawo jeszcze raz brawo 2 miejsce toteż jest sukces który daje satysfakcję z tego że osiągnięcie sukces wsporcie ipokazujecie że Siedlce sportem stoją mówię to z ogromną przyjemnością bo oni sobie nato zasluzyli

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;