KTS Weszło lepszy od Pogoni (fotogaleria)

Pogoń Siedlce przegrała 2:3 w sparingu z liderem Decathlon V ligi – KTS Weszło.

Na początku pierwszej połowy widoczna była przewaga Pogoni Siedlce. Gospodarze wykorzystali swój dobry okres i w 9 minucie bramkę po dograniu Kamila Włodyki zdobył Marcinho. Cztery minuty później biało-niebiescy mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, ale strzał głową Mateusza Majewskiego obronił bramkarz KTS Weszło. Drużyna dowodzona przez Piotra Kobiereckiego odpowiedziała w 23 minucie spotkania, gdy Jakuba Kowynię pokonał Mikołaj Neuman po akcji napędzonej przez Jakuba Koseckiego, byłego piłkarza Legii Warszawa, a także syna występującego kiedyś w Atletico Madryt Romana Koseckiego. Podopieczni Marka Saganowskiego mogli przed przerwą odzyskać prowadzenie. W 41 minucie bramkarz KTS obronił uderzenie Macieja Kołoczka. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu Kołoczek wykonał obiecujące dośrodkowanie, ale do piłki ostatecznie nie doszedł Majewski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Pogoń bardzo odważnie weszła w drugą połowę spotkania. Już w 46 minucie golkipera gości z Warszawy w sytuacji sam na sam pokonał Majewski. Chwilę później prowadzenie mógł podwyższyć Włodyka, lecz jego strzał został obroniony. W 55 minucie z rzutu wolnego uderzył Kosecki. Piłka odbiła się od piłkarzy stojących w murze i wpadła do bramki obok zmylonego przez rykoszet Dawida Smuga. Już trzy minuty później piątoligowcy przeprowadzili udaną kontrę, po której Marcin Bochenek pokonał niefortunnie interweniującego Smuga. Po stracie trzeciej bramki siedlczanie próbowali odwrócić wynik spotkania. W 63 minucie celny strzał oddał Marcinho. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Damian Nowak w 74 minucie. Najlepszy strzelec Pogoni uderzał z rzutu wolnego, jednak jego groźny strzał został sparowany przez bramkarza na poprzeczkę. Jako ostatni próbował Damian Szuprytowski, który uderzył niecelnie tuż przed ostatnim gwizdkiem. Pogoni nie udało się wyrównać i przegrała ten sparing, gorszy od poprzednich szczególnie w obronie, 2:3. Ta porażka nie powinna jednak martwić fanów siedleckiej Pogoni, ponieważ piłkarze pokazali też trochę dobrej gry w ataku, a poza tym drużyna występowała w częściowo rezerwowym składzie. Przed startem rundy wiosennej eWinner II ligi Pogoń rozegra jeszcze dwa sparingi.

W barwach KTS zagrali byli piłkarze Pogoni: Marcin Burkhardt, Daniel Ciechański oraz Bartłomiej Urbański.

17 lutego o 13:00 Pogoń podejmie Orlęta Radzyń Podlaski.

15.02.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – KTS Weszło Warszawa 2:3 (1:1)

Bramki: Marcinho 10, Mateusz Majewski 46 – Mikołaj Neuman 24, Jakub Kosecki 55, Marcin Bochenek 58

Pogoń: 97. Jakub Kowynia (46, 12. Dawid Smug) – 98. Maciej Kołoczek (70, 24. Przemysław Misiak), 3. Adam Lewkowski, 18. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (70, 11. Krystian Miś) – 22. Marcinho (70, 20. Cezary Bujalski), 27. Ernest Dzięcioł (59, 14. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka (70, 10. Bartosz Wicenciak), 32. Orest Tkaczuk (46, 7. Damian Szuprytowski), 17. Tomasz Mamis (70, 25. Cezary Demianiuk) – 21. Mateusz Majewski (70, 9. Damian Nowak)

KTS Weszło: Marcin Marcinkowski – Marcin Bochenek, Maciej Świdzikowski, Marcin Burkhardt, Bartosz Olszewski – Mikołaj Neuman (77 Kacper Rałowiec), Bartłomiej Urbański, Maciej Machalski, Jakub Świątek (73 Fabien Luvale), Jakub Kosecki (84 Przemysław Bella) – Daniel Ciechański (57 Patryk Jakubczyk)

Żółte kartki: Ernest Dzięcioł 55 – Bartosz Olszewski 18

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (Siedlce)