czwartek, 23 marca 2023r.

Wystawa efektem współpracy Pogoni i Muzeum Regionalnego (fotogaleria)

Pod koniec kwietnia (21 lub 28) w Muzeum Regionalnym w Siedlcach dojdzie do otwarcia wystawy o futbolu globalnym i lokalnym, historycznym i współczesnym.

W siedzibie Muzeum doszło do parafowania listów intencyjnych pomiędzy dwoma podmiotami zaangażowanymi w organizację wystawy. MKP Pogoń Siedlce reprezentowali prezes Łukasz Jarkowski oraz menadżer klubu Grzegorz Koprukowiak. Z kolei z ramienia Muzeum podpis złożyli dyrektor Sławomir Kordaczuk oraz jego zastępca Krzysztof Chaberski.

Na wstępie dyrektor Kordaczuk wspomniał czasy międzywojenne, kiedy siedlecka drużyna w latach 1932-34 grała na poziomie Ekstraklasy. Przypomniał też, że nagrał i opublikował wspomnienia Janiny Hozer, córki pułkownika Kazimierza Hozera, który słusznie jest nazywany ojcem sukcesów WKS 22 pp Siedlce.

– Takie inicjatywy pokazują jak ważny sport i jak silnie oddziałuje na ludzi. Historia siedleckiej piłki jest długa i godna tego, aby zorganizować o niej wystawę. Dziękuję panu Chaberskiemu za pomysł i inicjatywę. Jestem absolutnie przekonany, że grono odwiedzających tę wystawę będzie bardzo liczne. Jestem mi przyjemnie być prezesem Pogoni Siedlce, klubu, który: przez wiele lat był wielosekcyjny, jest absolutnie utożsamiany z Siedlcami, miewał lepsze i gorsze okresy. Bez dwóch zdań mam świadomość tego jak ważną rolę odgrywa Pogoń w historii i życiu miasta – powiedział sternik MKP Pogoń.

– Inicjatywa była w połowie po mojej stronie, a w połowie po stronie Pogoni Siedlce. Wystawę będziemy organizować wspólnie. Będzie ona składała się z trzech części. W trzech salach na 150 metrach zaprezentujemy – gwiazdy piłki nożnej reprezentacyjnej, które cieszyły oko polskiego kibica, ale też wybitne jednostki grające w Siedlcach, historię piłki nożnej – jej początki na świecie, duże imprezy piłkarskie z udziałem biało-czerwonych – od Francji do Kataru oraz historię siedleckiego futbolu – kluby żydowskie, klub kobiecy Ewa, okres międzywojenny, powojenny i współczesny – dodał Chaberski.

Organizatorzy wystawy zachęcają osoby posiadające pamiątki z historii siedleckiego futbolu o zgłaszanie się i podzielenie się nimi z szerszą publicznością.

Osoby pragnące włączyć się w pomoc przy organizacji wystawy, proszone są o kontakt z osobami odpowiedzialnymi: Grzegorz Koprukowiak – +48 731 000 751 lub/i Krzysztof Chaberski – +48 698 000 028.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To jest dobry pomysl pochwała to bo na tej wystawie można coś ciekawego zobaczyć i podziwiać to co jest bliskie sercu można zobaczyć to co jest ciekawego w sporcie oraz można uzyskać wiele ciekawych informacji i dowiedzieć się co wsiedlcach piszczy

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;