Tydzień do ligi, a snajper w formie (fotogaleria)

W przedostatnim zimowym sparingu Pogoń Siedlce wygrała 3:1 z Orlętami Radzyń Podlaski.

W pierwszej połowie piłkarze Pogoni mieli problemy z pokonaniem obrony rywala. Gra ofensywna ograniczała się do dośrodkowań w pole karne, które nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Orlęta także nie stworzyły sobie wielu okazji, jednak dopisało im szczęście. W 31 minucie gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Michał Kobiałka, zawodnik Pogoni w sezonie 2021-22. Wkręcona przez niego piłka zaskoczyła niefortunnie interweniującego Macieja Kikolskiego, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Przemysława Misiaka z głowy obronił Kacper Kołotyło. Tuż przed przerwą również z głowy celnie uderzył kapitan Maciej Wichtowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gości.

W drugiej połowie całkowicie odmieniła się gra siedleckiej Pogoni. Cała drużyna nakładała wysoki pressing, po lewej stronie boiska szarżował Cezary Demianiuk, a strzelał Damian Nowak. W 56 minucie bramkarz obronił strzał Demianiuka, byłego zawodnika Orląt. Najlepszy strzelec Pogoni rozpoczął strzelanie od bramki z rzutu karnego w 58 minucie spotkania. Jedenastka została podyktowana po zablokowaniu ręką przez obrońcę Orląt strzału Damiana Szuprytowskiego. Nowak pokonał bramkarza pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki. Pogoń wyszła na prowadzenie w 69 minucie, gdy po jednym ze swoich rajdów Demianiuk dograł w pole karne do Nowaka, który opanował piłkę i strzałem z woleja skierował ją do bramki. Minutę później napastnik biało-niebieskich skompletował hat tricka po wykończeniu akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska przez Cezarego Bujalskiego. W 73 minucie z dystansu uderzył celnie Jakub Pek, nowy nabytek siedlczan.

Trzy minuty przed końcem meczu jeszcze jedną szansę miał Demianiuk, który dostał podanie od Bujalskiego, ale jego strzał obronił bramkarz. Wynik się już nie zmienił i Pogoń pokonała trzecioligowego rywala 3:1. Druga połowa może napawać optymizmem i tak grająca Pogoń ma szansę odnosić dobre wyniki w lidze oraz Pucharze Polski.

18 lutego dojdzie do ostatniego sparingu przed restartem II ligi. Pogoniści podejmą III-ligową Olimpię Zambrów. Początek meczu o 12:00.

17.02.23, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (0:1)

Bramki: Damian Nowak 58 (k), 69, 70 – Michał Kobiałka 31

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 10. Krystian Miś (75, 3. Szymon Mucha) – 20. Cezary Bujalski, 6. Jakub Pek, 99. Bartosz Wicenciak, 7. Damian Szuprytowski (70, 16. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (81, 15. Marcel Grochowski)

Orlęta: Kacper Kołotyło – Patryk Szymala, Dawid Błasik, Adrian Duchnowski, Pawieł Czeladko (84 Tafara Madembo), Szymon Kamiński, Michał Kobiałka, Piotr Zmorzyński, Igor Szczygieł, Karol Rycaj, Arkadiusz Maj

Żółte kartki: Cezary Bujalski 84 – Igor Szczygieł 45+1

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)