środa, 24 kwietnia 2024r.

PSG KPS poszedł za ciosem. Lechia znów pokonana

W 22 kolejce I ligi PSG KPS pokonał na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2.

W poprzedniej kolejce wszystkim w Siedlcach spadł wielki kamień z serca. Podopieczni Mateusza Grabdy pokonali wyżej notowaną Avię Świdnik (3:1) i odskoczyli od drużyn, które walczą o utrzymanie na zapleczu PlusLigi. Wygrana pozwoliła także myśleć siatkarzom PSG KPS nawet o walce o pierwszą ósemkę. Siedlczanie musieli jednak pójść za ciosem i wygrać w starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

To był bardzo dziwny mecz. Siedlczanie rozpoczęli go bardzo dobrze, bowiem w pierwszym i drugim secie nadawali ton grze. Na bardzo dobrej skuteczności grali wówczas Adrian Kopij czy Mateusz Kufka. Gdy wydawało się, że PSG KPS może pójść za ciosem, to wszystko posypało się jak domek z kart. W trzeciej i czwartej partii siedlczanie zdobyli łącznie 27 punktów. Goście popełniali sporo błędów, a Lechia zdecydowanie poprawiła grę blokiem. Losy meczu rozstrzygnął tie-break, który był próbą nerwów. Początkowo dominował KPS, jednak Lechia doprowadziła do stanu 7:7. Przerwa na żądanie pomogła siedlczanom, bowiem ostatecznie wygrali seta 15:12 i cały mecz 3:2.

18.02.23, 18:00 – Tomaszów Mazowiecki

Tauron I liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki – PSG KPS Siedlce 2:3 (22:25, 23:25, 25:12, 25:15, 12:15)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 20. Arkadiusz Kościółek

MVP: Kamil Długosz