piątek, 14 czerwca 2024r.

Pięć medali WLKS w Pucharze Polski (multimedia)

Przed dwa dni Siedlce były stolicą polskich zapasów. WLKS Siedlce-Nowe Iganie był gospodarzem i organizatorem Pucharu Polski kadetów.

Do Siedlec zjechało blisko 240 zapaśników z całej Polski w wieku kadeta. Rywalizowali oni w 10 kategoriach wagowych. Pierwszego dnia odbyły się walki eliminacyjnej. Było ich tak dużo, że zakończyły się dopiero późnym wieczorem. Drugiego dnia na pierwszym planie znaleźli się najlepsi, którzy walczyli o medale.

18 lutego doszło do oficjalnego otwarcia, które swoją obecnością uczcili działacze WLKS Siedlce-Nowe Iganie, członkowie komitetu organizacyjnego, a także m.in. wójt gminy Siedlce, Henryk Brodowski.

– Sport to zdrowie. Wszyscy w gminie Siedlce jesteśmy waszymi przyjaciółmi i chętnie was gościmy u siebie. Nie ma wielkiego znaczenia, kto wygra, bo wszyscy, którzy tutaj przyjechali są już zwycięzcami – powiedział Brodowski.

Finałowy dzień swoją obecnością uświetnił prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron. – Jestem usatysfakcjonowany poziomem zawodów. Kadeci stawiają pierwszy krok i są przyszłością polskich zapasów. Jako prezesa cieszy mnie poziom, zawodnicy angażują się w walki, nie ma tutaj kunktatorstwa. Organizacyjnie trzeba przyznać, że Siedlce jak zwykle się sprawdzają.

« z 3 »

WLKS zdominował kategorię 60 kg, a konkretnie dokonali tego bracia Oksiukowie. Iwan Oksiuk wywalczył złoto, zaś Daniel Oksiuk srebro. Do braterskiego pojedynku, jednak nie doszło, ponieważ młodszy z braci rzucił ręcznik. Srebrny medal w kategorii 48 kg trafił do Bartosza Krawczyńskiego, który w finale przegrał z Maksimem Siromą.

Wojciech Bareja był trzeci w kat. 51 kg, zaś Antoni Gregorczyk zakończył z brązem rywalizację w kat. 55 kg.

WLKS zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Drugi był ZTA Zgierz, zaś trzeci Orzeł Namysłów.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. 5 medali to bardzo dobry wynik i duży sukces wydaje mi SIĘ że to jest coś pięknego i to jest radosna wiadomość dla wszystkich fanów zapasów azapasnikom życzę sukcesów w tej pięknej dyscyplinie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;