poniedziałek, 20 maja 2024r.

Mateusz Grabda trenerem reprezentacji Polski U-21

Mateusz Grabda odebrał nominację na trenera reprezentacji Polski U-21 mężczyzn. Będzie to dla niego kontynuacja pracy z utytułowanym rocznikiem 2003 i 2004.

Mateusz Grabdą od lat związany jest z siatkówką młodzieżową. Najpierw przez dwa lata był asystentem Michała Bąkiewicza. Gdy ten odszedł do Skry Bełchatów, Grabda zajął jego miejsce w kadrze. W 2022 roku trener PSG KPS Siedlce wywalczył z reprezentacją U-20 wicemistrzostwo Europy w trakcie turnieju, który rozgrywany był we Włoszech.

– Mateusz miał w zeszłym sezonie do zrealizowania misję i była to misja udana, zwieńczona wicemistrzostwem Europy U-20. Nie mieliśmy wątpliwości, by ponownie powierzyć mu stery tej grupy – powiedział Krzysztof Felczak, dyrektor Pionu Szkolenia.

W 2023 roku przed młodzieżową reprezentacją Polski będą dwa wyzwania. Pierwszym jest kwalifikacja na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, drugim, jeszcze poważniejszym: mistrzostwa świata odbywające się w Bahrajnie. Biało-Czerwoni przystąpią do tej imprezy w roli obrońcy tytułu.

– Czujemy pewnego rodzaju „presję”, bo chcielibyśmy obronić mistrzowski tytuł. Tym bardziej, że chłopaków na to stać. Może nie zachwycamy parametrami, ale mamy ogromne serce do walki i charakter, co pokazujemy na każdej imprezie mistrzowskiej, w której bierzemy udział – przyznał Mateusz Grabda.

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski U-21 zaplanowane jest 15 maja w Zakopanem. Mistrzostwa świata w Bahrajnie odbywać się będą w dniach 7-16 lipca. Kilka dni później natomiast startują kwalifikacje do mistrzostw Europy.

 

źródło i foto: PZPS

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;