Mazovia przegrała z III-ligowcem (fotogaleria)

W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną w forBET IV lidze Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 2:4 z Podlasiem Biała Podlaska.

Początek spotkania nie wskazywał na porażkę Mazy. W pierwszym kwadransie przewaga drużyny Marcina Sasala była aż nadto widoczna. W 11 minucie bialczan uratowała poprzeczka po strzale Eryka Więdłochy. W kolejnych klarownych sytuacjach klasę pokazał Rafał Misztal. W 29 minucie, dosyć niespodziewanie, Podlasie objęło prowadzenie. Damian Lepiarz ostemplował poprzeczkę, po czym ze skuteczną dobitką podążył Marcin Pigiel. Pięć minut później Misztal poradził sobie ze strzałem Wojciecha Trochima z rzutu wolnego. W krótkim odstępie czasu między 37 a 38 minutą Podlasie zmieniło rezultat z 1:0 na 3:0. Najpierw Maciej Kurowski sfinalizował wstrzelenie Pigla, a po chwili Wiktor Niewiarowski trafił po przechwycie Lepiarza w środku pola i dobrym otwierającym podaniu. W końcówce pierwszej połowy Mateusz Łysik poradził sobie ze strzałami Lepiarza, Dawida Nojszewskiego oraz Arkadiusza Kota.

Od początku drugiej połowy na placu gry zameldował się Sebastian Kaczyński. To on był bohaterem drugiej połowy. W 64 minucie piłkarz ściągnięty zimą z Orląt Radzyń Podlaski popisał się celną główką po wrzutce Michała Wołosa. Po chwili znowu dała o sobie znać ofensywa III-ligowca. Cezary Osuch poradził sobie jednak ze strzałem Pigla. W 67 minucie Nojszewski uratował swoją drużynę od utraty bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 71 minucie Kaczyński pięknym uderzeniem zza pola karnego skompletował dublet. W końcówce nie brakowało emocji – i pozytywnych, i negatywnych. Kaczyński miał szansę na hat tricka, ale zabrakło mu celności przy strzale ze stojącej piłki. W 88 minucie Kot był o włos od swojaka po wstrzeleniu autora dwóch trafień, ale w sukurs przyszedł mu słupek. Podlasie błyskawicznie i skutecznie odpowiedziało. Po dalekim podaniu Kota, Jarosław Kosieradzki przerzucił piłkę nad Osuchem i wpakował ją do opuszczonej bramki.

4 marca o 17:00 Podlasie podejmie Chełmiankę Chełm. Mazovia na wznowienie ligowych zmagań poczeka o tydzień dłużej. 11 marca o 14:00 mińszczanie powalczą o punkty w Ostrołęce z Narwią.

25.02.23, 12:00 – Biała Podlaska

Sparing: Podlasie Biała Podlaska – Mazovia Mińsk Mazowiecki 4:2 (3:0)

Bramki: Marcin Pigiel 29, Maciej Kurowski 37, Wiktor Niewiarowski 38, Jarosław Kosieradzki 88 – Sebastian Kaczyński 64, 71

Podlasie: 12. Rafał Misztal (46, 1. Michał Nos) – 21. Filip Arak (46, 5. Krzysztof Salak), 8. Arkadiusz Kot (70, 99. Karol Ochnik), 4. Jan Kozłowski (60, 21. Filip Arak) – 32. Dawid Nojszewski (46, 15. Miłosz Koryciński), 23. Mateusz Podstolak (46, 6. Erwin Bahonko), 19. Maciej Kurowski (77, 23. Mateusz Podstolak), 3. Marcin Pigiel – 17. Jarosław Kosieradzki (60, 32. Dawid Nojszewski), 30. Damian Lepiarz (77, 17. Jarosław Kosieradzki), 7. Wiktor Niewiarowski (84, 8. Arkadiusz Kot)

Mazovia: Mateusz Łysik (60 Cezary Osuch) – 14. Michał Wołos, 13. Mateusz Bienias (60, 29. Oliwier Jurczak), 3. Dominik Sadzawicki, 77. Igor Krasznewśkyj (60, 27. Jakub Zatorski) – 45. Pawło Ksionz, 16. Borys Piotrowski (46, 15. Mateusz Pędowski), 20. Bartosz Malesa (46, 17. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim (46, 10. Wojciech Wocial), 11. Eryk Więdłocha (60, 19. Michał Bondara) – 19. Michał Bondara (46, 7. Sebastian Kaczyński)

Sędzia: Maciej Łasocha (Biała Podlaska)

Żółte kartki: Miłosz Koryciński 58, Jarosław Kosieradzki 85 – Michał Bondara 80