Faworyt za mocny dla PSG KPS

Siatkarze PSG KPS Siedlce w niedzielne popołudnie przegrali na wyjeździe z Gwardią Wrocław 1:3.

Siedlczanie wrócili na dobre tory swojej gry. Podopieczni Mateusza Grabdy najpierw pokonali u siebie Avię Świdnik 3:1, a tydzień później na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2. W niedzielę rywalem PSG KPS była Gwardia Wrocław, która w pierwszym meczu obu drużyn wygrała w Siedlcach 3:1. Dzień przed niedzielnym spotkaniem klub z Mazowsza poinformował, że rozwiązał umowę za porozumieniem stron z atakującym Przemysławem Kupką.

Drużyna z Siedlec słabo weszła w mecz. Gospodarze szybko wywalczyli sobie większe prowadzenie, które utrzymali do końca seta. Siatkarzom PSG KPS brakowało przede wszystkim skuteczności w ataku. Lepszą grę podopieczni Grabdy zaprezentowali w drugim secie, jednak od stanu 13:13, na parkiecie dominowała już tylko Gwardia. Odmianę tej tendencji zobaczyliśmy w trzeciej odsłonie, w której siatkarze PSG KPS stanęli na wysokości zadania. Co prawda siedlczanie stracili prowadzenie w końcówce (z 24:21 na 24:25), jednak ostatecznie wyszarpali zwycięstwo. Dwa błędy po stronie Gwardii popełnił wówczas Leon Dervisaj. Goście nie poszli za ciosem, choć byli równorzędnym przeciwnikiem dla Wrocławian. Siedlczanie prowadzili w końcówce 19:18, jednak błędy własne pogrążyły KPS. Najskuteczniejszy w zespole z Siedlec był Adrian Kopij, który zdobył 18 „oczek”.

Kolejne spotkanie PSG KPS Siedlce rozegra 4 marca. Rywalem zespołu Mateusza Grabdy będzie Legia Warszawa. Początek meczu o godz. 17:00.

26.02.23, 17:00 – Wrocław

Tauron I liga: Gwardia Wrocław – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:19, 25:22, 25:27, 25:23)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz

MVP: Bartłomiej Zawalski (Gwardia)