piątek, 24 marca 2023r.

Marek Saganowski: Mam w Pogoni plan do zrealizowania

Wywiad z trenerem Pogoni Siedlce, Markiem Saganowskim.

Jak pan ocenia zimowy okres przygotowawczy Pogoni Siedlce? Czy udało się zrealizować wszystkie zamierzenia?

To co zaplanowałem zostało wykonane. Wprowadziłem korekty w taktyce drużyny. Mecz z Orlętami Radzyń Podlaski to był tzw. mecz generalny, który pokazał mi przede wszystkim w jakiej formie fizycznej znajduje się drużyna. Mecz z KTS Weszło nie planowaliśmy w okresie przygotowawczym, ale cieszę się że się odbył, dlatego że otrzymałem dużo odpowiedzi na temat indywidualnej formy poszczególnych zawodników.

Pogoń zaczęła sparingi od dużego wyzwania, jakim bez wątpienia jest starcie z liderem I ligi – ŁKS Łódź. Różnicy klas na boisku nie było jednak widać.

Pamiętajmy, że obie drużyny były na różnych etapach okresu przygotowawczego. Gdy my zaczynaliśmy wchodzić w okres cięższych treningów, ŁKS był w końcówce tego okresu, co oznacza że motorycznie czuliśmy się lepiej. Każda wygrana z liderem I ligi cieszy.

Czy jest pan zadowolony ze zmian do jakich doszło w kadrze pierwszej drużyny w trakcie zimowego okna transferowego?

Jestem zadowolony. Planowaliśmy zwiększyć rywalizację na pozycjach napastnika, defensywnego pomocnika i skrzydłowych i to się udało. Wszystkie newralgiczne pozycje zostały wzmocnione tak jak zaplanowaliśmy z zarządem klubu.

Patrząc na transfery Pogoni można wysnuć wniosek, że zna pan II ligę i wie pan jacy zawodnicy są w niej potrzebni i jakich potrzebuje siedlecka drużyna. Chodzi mi o centymetry i kilogramy w polu karnym rywali.

To już prawie 2,5 roku, kiedy pracuję w II lidze. Doskonale poznałem rozgrywki przez ten okres. Zakontraktowanie Majewskiego, Tkaczuka, Mamisa i Peka to sukces całego klubu. Oni przychodzą do Pogoni, żeby jej pomóc. Ci zawodnicy są doświadczeni i mają za sobą grę na wyższych poziomach I ligi i Ekstraklasy.

Czy zgadza się pan z tym, że piłka nożna zmieniła się po zwiększeniu dostępnej liczby zmian? W 60 czy 70 minucie można wprowadzić 2-3 nowych zawodników i całkowicie zmienić oblicze spotkania.

Tak zgadzam się z tym, dlatego bardzo ważna jest wyrównana 20-osobowa kadra. Na przykład w końcówce tamtej rundy w spotkaniach z Kotwicą czy Zagłębiem II brakowało sił. Trudno było znaleźć równorzędnego zastępcę na ławce. Po zimowych transferach mam większy komfort. Najważniejsza jest jednak dla mnie rywalizacja.

Pogoń ponad rok temu była na skraju przepaści i musiała postawić na młodzież. Pomimo zmian w kadrze wychowankowie nie stracili miejsca w składzie i zaciekle walczą o swoje.

Być może niektórzy zawodnicy otrzymali szansę z racji kryzysu finansowego, ale trzeba im przyznać, że w tej lidze doskonale się obronili swoimi umiejętnościami. To są zawodnicy, wobec których nie mam żadnych obaw, aby ich wystawiać w pierwszym składzie. Mało tego, bywają sytuację, że to od nich zaczyna się zestawianie jedenastki. Przyszłość należy do nich.

Czy uważa pan, że zamieszanie powstałe po pogłoskach o możliwym odejściu do reprezentacji Polski odbije się na drużynie?

Spekulacje medialne już ucichły. Miałem jeden sygnał, ale do żadnych rozmów nie doszło. Cieszę się, że jestem w Pogoni i mam tu swój plan do zrealizowania.

Na koniec zapytam pana o wizytę w Lublinie, do której dojdzie w połowie marca. Czy to będzie coś wyjątkowego?

To będzie następny mecz o trzy punkty. Byłem w Motorze przez półtora roku i nie zapomnę tego okresu, bo to była moja pierwsza praca. Nadal uważam, że wykonałem dobrze swoją pracę. Wiadomo, że ten mecz będę inaczej odbierał niż spotkanie z innymi drużynami.

 

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport

DODAJ KOMENTARZ

14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Plany można realizować dlaczego nie widać że ten człowiek jest ambitny widziała według planu który ma do zrealizowania i dobrze niech będzie konsekwentny w swoich działaniach tego mu życzę

Darku pamiętaj o kalesonach chroń jajka przed zimnem.
Mama

Wiem że żartujesz ale ja tłumaczę wam nie mam chorych jajek tylko nerkizrozumcie towreszcie

daro kup sobie termofor jak na nim siadziesz to ci to chore jajko nie zmarznie od krzesełka

Ja nie muszę bo grzeje się w domu pod kaloryferem i daj mi spokój bo nie mam czasu na głupie żarty

Ale jaja.

Darku / Zbyszku niedlugo pogoda sie zacznie wiec bedziesz mogl na mecze latac pod brame jak kiedys, bo po co placic za bilety jak i tak jako pierwszy zawsze komentujesz

A o jajka dbaj niedlugo WIELKANOC pozdro

Cześć dorianbardzo się cieszę że napisałeś chociarz parę słów bo dawno nie było twoich postów proszę Cię pisz co raz częściej i życzę Ci wszystkiego najlepszego zokazji zbliżających się świąt Wielkanocnych ipozdrawiam

Dobry trener. Widać, że czerpie wzorce z gry KKS Kalisz. Oby tak dalej!

Słuchaj mówiłem Ci coś na temat kps Kalisz pisałem Ci otym wczoraj co otym myślę aty wraz swoje robisz masz obsesję na Tym punkcie inie przyjmujesz tego do wiadomości co się do ciebie mówi opanuj się wkoncu nobo takim gadaniem wykonczysz wszystkich ato nie jest der z twojej strony

Powodzenia Sagan.

Też Markowi saganowskiemu życzę powodzenia

Niechaj jemu się powodzi boto jest taki facet który wie czego chce od swojej drużyny

Marek saganowski chce upchnąć naszą drużynę w górę tabeli widać że ten człowiek MA konkretny cel i stara się ten cel realizować bo stawianie konkretnych celów jeśli chodzi drużynę jest ważne te Cele muszą być realizowane

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;