poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Wiara w trenera i awans

W oczekiwaniu na ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski przepytaliśmy kibiców Pogoni Siedlce o nastroje przed wiosną i wyczekiwanym od wielu miesięcy spotkaniem.

– Jeżeli chodzi o ligę to spodziewam się spokojnego utrzymania. Jeżeli nic niespodziewanego się nie wydarzy, takiego jak kontuzja czołowego zawodnika lub odejście trenera, to liczę na 6 miejsce w tabeli i sukces w Pro Junior System. Cieszę się, że Pogoń zaczęła dawać szansę młodym zawodnikom, oby tak zostało na dłużej. Jeżeli chodzi o mecz z Górnikiem wierzę w awans, ale po rzutach karnych – powiedział kibic z 33-letnim stażem.

Nasz kolejny rozmówca chodzi na mecze Pogoni od 1972 roku.

– Uważam, że Pogoń rozegrała dobry mecz z Garbarnią Kraków i ma szansę wyeliminować Górnika Łęczna. Moim zdaniem trener Marek Saganowski to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Najbardziej raduje mnie dawanie szansy młodzieży i jej postawa. Gra Pogoni zdecydowanie poprawiła się w ostatnich miesiącach – stwierdził kibic z ponad 50-letnim stażem.

– Dla mnie najważniejsze jest, żeby Pogoń utrzymała się w II lidze, aby udało się naprostować finanse i zbudować solidne fundamenty na przyszłość. Jestem zadowolony, że w jedenastce Pogoni gra praktycznie czterech wychowanków klubu i czterech młodzieżowców. Trzymam kciuki za historyczną wygraną z Górnikiem Łęczna. Raz z powodu profitu finansowego dla klubu, a dwa jako magnes dla młodego pokolenia – dodał fan Pogoni, który również pół wieku uczęszcza na mecze siedleckiego klubu.

Ostatni przepytany przez nas kibic regularnie gości na meczach Pogoni od ponad dekady. Docenia pozytywne zmiany, które zaszły w grze drużyny po zmianie trenera, ale i ma zastrzeżenia do sposobu zarządzania klubem.

– Gdy przyszedł Marek Saganowski to zmienił się styl gry i wreszcie pojawiła się jakość. Nie rozumiałem dlaczego ktoś promował poprzedniego trenera, który moim zdaniem nie był autorytetem dla drużyny. Wszystkie problemy Pogoni do tej pory to efekt złego zarządzania. Klub myślący o rozwoju nie może sobie pozwolić na działanie jako stowarzyszenie. Żaden sponsor nie zainwestuje prywatnych dużych pieniędzy, aby nie mieć nad nimi kontroli. Ponadto w zarządzie w ostatnim czasie pojawiły się osoby o szemranej przeszłości, a to strzał w kolano, wiarygodność klubu jest niska, nie tylko dla kibiców, ale i sponsorów. Granie w piątek o 13:00 to według mnie okazanie braku szacunku wobec kibiców. Klub z Białej Podlaskiej gra w niższej lidze i potrafi grać w odpowiednich godzinach. To dla mnie małomiasteczkowe podejście. Wierzę w półfinał, bo trafiliśmy najlepiej jak mogliśmy. Tak grająca Pogoń pod wodzą rozsądnego trenera to gwarancja tego, że możemy powalczyć z każdym – podsumował kibic Pogoni.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Jawierze wto że Pogoń pokaże Liw pazur w dzisiejszym meczu inie ugnie się przed górnikiem Łęczna bo przecierz walczy usiebie i czuje to że Pogoń Siedlce podejmie rękawice i się nie podda

    1. Jak wiesz jaki jest wynik meczu to informuj mnie otym Anie oglupotach dobrze

  2. „Ponadto w zarządzie w ostatnim czasie pojawiły się osoby o szemranej przeszłości, a to strzał w kolano, wiarygodność klubu jest niska, nie tylko dla kibiców, ale i sponsorów.”

    Szanowny kibic chyba lekko się zagalopował w swoich wywodach. Skoro taki odważny to czemu nie wymienił z imienia i nazwiska tych „szemranych osób”. Taki kibic odważny?
    Niech się wpisze zatem i transparentnie powie kto był szemrany o dlaczego. Śmiało kibicu, miej odwagę.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;