czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pierwszy ligowy wyjazd na remis (fotogaleria)

Pierwszy ligowy wyjazd na remis

W pierwszym wyjazdowym meczu w 2023 roku Pogoń Siedlce zremisowała z Olimpią Elbląg 1:1.

W barwach Olimpii Elbląg z kapitańską opaską wystąpił były bramkarz Pogoni, Andrzej Witan. Natomiast w drużynie z Siedlec w wyjściowym składzie wystąpili: Cezary Demianiuk, Tomasz Lewandowski, a z ławki wszedł Damian Szuprytowski. Wszyscy grali wcześniej w Olimpii.

W pierwszej połowie Pogoń nie przypominała drużyny z poprzednich meczów kadencji Marka Saganowskiego. Piłkarze przed przerwą nie stworzyli żadnej okazji pod bramką rywala, mieli nawet problem z podejściem pod pole karne Olimpii. Swoje szanse mieli za to gospodarze. Już w 5 minucie po dośrodkowaniu Jana Sienkiewicza interweniował Maciej Kikolski. Elblążanie wyszli na prowadzenie w 14 minucie, gdy po podaniu Jakuba Braneckiego bramkarza Pogoni pokonał Mariusz Gabrych. Była to pierwsza stracona bramka w meczu ligowym za kadencji Marka Saganowskiego, po 374 minutach bez straty gola. Później Olimpia miała jeszcze okazję w 37 minucie. Wtedy po dośrodkowaniu Patryk Jakubczyka Branecki uderzył nad poprzeczką. Pogoń nie była w stanie odpowiedzieć i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla Olimpii Elbląg.

Na początku drugiej połowy nie było widać znaczącej poprawy w grze biało-niebieskich. Kolejne okazje stwarzała natomiast Olimpia. W 52 minucie strzał Sienkiewicza zza pola karnego obronił Kikolski. Pogoń pierwsze zagrożenie stworzyła w 54 minucie, ale niegroźny strzał Damiana Szuprytowskiego obronił Andrzej Witan. Potem ofensywę kontynuowali gospodarze. Najpierw Sienkiewicz trafił wprost w Kikolskiego. W 59 minucie stratę blisko własnego pola karnego zaliczył Jakub Pek. Strzał oddał Gabrych, ale fenomenalną interwencją popisał się Kikolski. Pogoń tylko swojemu bramkarzowi zawdzięczała, że cały czas przegrywała tylko jedną bramką. Chwilę później do Pogoni uśmiechnęło się szczęście. Po stracie Cezarego Bujalskiego w polu karnym Tomasz Lewandowski sfaulował rywala i sędzia Maciej Pelka podyktował rzut karny. Wykonujący jedenastkę Sienkiewicz trafił jednak w słupek. Pogoń przebudziła się po niewykorzystanym karnym gospodarzy. W 68 minucie w pole karne dośrodkował Przemysław Misiak, a piłkę do siatki skierował bezbarwny do tej pory w tym spotkaniu Cezary Demianiuk. Obrońca Pogoni zaliczył swoją drugą asystę w tym sezonie ligowym. W końcówce to Pogoń była bliżej zdobycia bramki na wagę zwycięstwa. Ponownie dośrodkował Misiak, lecz tym razem Demianiuk trafił w słupek po strzale głową. Po stronie Olimpii jako ostatni niecelnie uderzał Marcin Czernis. Wynik się już nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Pogoń dalej pozostaje z jednym zwycięstwem w historii pojedynków z ekipą z Elbląga.

Niepokój kibiców Pogoni może budzić złe wejście w mecz ich ulubieńców. Mogło to być pokłosiem odpadnięcia z Pucharu Polski. Z pewnością cieszy to, że Pogoń nie poddała się i potrafiła wykorzystać dobrą dyspozycję Kikolskiego oraz zmarnowany rzut karny Sienkiewicza. Biorąc pod uwagę przebieg spotkania ten remis należy oceniać pozytywnie. Pogoń wciąż traci 8 punktów do zajmującej miejsce w strefie barażowej Olimpii, a nie 11 jak byłoby w przypadku porażki. Teraz trzeba skupić się na kolejnych spotkaniach i odnosić zwycięstwa, by pozostać w walce o baraże.

11 marca o 14:00 Pogoń podejmie Górnika Polkowice.

« z 3 »

04.03.23, 14:30 – Elbląg

eWinner II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Mariusz Gabrych 14 – Cezary Demianiuk 68

W 62 minucie Jan Sienkiewicz (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 15. Patryk Jakubczyk, 3. Łukasz Sarnowski, 13. Michał Kuczałek, 25. Adrian Piekarski, 17. Marcel Stefaniak (83, 11. Maciej Famulak) – 7. Kacper Jóźwicki (83, 32. Dawid Wierzba), 14. Marcin Czernis, 10. Jan Sienkiewicz (72, 90. Aron Stasiak) – 9. Mariusz Gabrych (72, 8. Marcin Rajch), 20. Jakub Branecki

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 98. Maciej Kołoczek) – 29. Marcinho (60, 20. Cezary Bujalski), 31. Ernest Dzięcioł (46, 7. Damian Szuprytowski), 6. Jakub Pek (68, 8. Kamil Włodyka), 99. Bartosz Wicenciak, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (69, 21. Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Jan Sienkiewicz 31 – Damian Nowak 26, Ernest Dzięcioł 29, Jakub Pek 41, Tomasz Lewandowski 61, Maciej Wichtowski 78

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)